Atrium w rozszerzonej rzeczywistości

Atrium oferuje nową atrakcję dla klientów, opartą na technologii rozszerzonej rzeczywistości – Augmented Reality. W centrach handlowych spółki w całej Polsce ruszyło właśnie „Kolorowe Centrum Świata” – interaktywna wystawa edukacyjna 3D, której uczestnicy mogą zobaczyć dzikie zwierzęta w przestrzeni galerii, a dodatkowo poznać szereg ciekawostek z ich życia.

„Kolorowe Centrum Świata” jest alternatywą dla typowych eventów organizowanych przez galerie handlowe dla rodzin z dziećmi.

Interakcyjna wystawa

Formuła, w jakiej odbywa się ekspozycja, zapewnia dystans społeczny, a tym samym komfort udziału. Uczestnicy wystawy, po pobraniu aplikacji mobilnej „Kolorowe Centrum Świata” z GooglePlay lub Appstore, skanują kody QR rozlokowane w całej galerii handlowej, odnajdując kolejne ukryte w niej dzikie zwierzęta i poznając ich świat z bliska. Udział w wystawie wymaga różnorodnych interakcji. Zwierzęta trzeba nie tylko znaleźć, ale również uwolnić z sieci lub nakarmić. Zabawa jest też doskonałą okazją do poznania wielu ciekawostek z ich życia. Z każdym z najdzikszych zwierząt można zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie, publikując je
w mediach społecznościowych.

Aplikacja jest wyposażona w głos narratora (Klara), który prowadzi uczestników przez całą wystawę. Przewodniczka opowiada o znaczeniu kolorów w świecie zwierząt oraz zdradza nieznane ciekawostki z ich życia. Ekspozycji towarzyszą efekty dźwiękowe, co nadaje zabawie realnego wymiaru. Ta nietypowa podróż przez niezwykle barwny i pasjonujący świat dzikich zwierząt zapewnia niezapomniane, nowe doznania, a przy okazji wielkich emocji, dostarcza także potężną bazę wiedzy o zwierzętach i środowisku.

W ramach bezpieczeństwa, dystansu i higieny

– Rzeczywistość pandemiczna przyniosła branży retail nowe wyzwania. Zabiegamy o uwagę klienta, szukając rozwiązań i technologii, które będą odpowiedzią na nowe priorytety klientów – bezpieczeństwo, dystans społeczny i higienę. Rozwiązania z użyciem kodów QR, technologii rozszerzonej rzeczywistości stanowią odpowiedź na obecne potrzeby zarówno w obszarze retail designu, visual merchandisingu, jak i rozrywki. Interaktywna wystawa 3D „Kolorowe Centrum Świata” to połączenie online i offline, zapewniające bezpieczną zabawę i edukację oraz nowe doświadczenia na miejscu, w naszych centrach – mówi Małgorzata Komarczuk Group Head of Marketing, Atrium European Real Estate i dodaje: To też nasza kolejna inicjatywa – po Atrium Game Zone – z myślą o młodych odbiorcach, dorastających w społeczeństwie w pełni scyfryzowanym, a tym samym oczekujących zupełnie innych form komunikacji marketingowej i budowania świadomości marki. Niedawno zakończony I turniej gamingowy online, realizowany przez nas w technologii Zoom, potwierdza potrzebę poszukiwania alternatywnych form dotarcia do osób z tzw. generacji Z, jaki i millennialsów.

Ekspozycja „Kolorowe Centrum Świata” jest dostępna w 10 centrach z portfolio Atrium w Polsce, w: Atrium Biała (Białystok), Atrium Copernicus (Toruń), Galerii Dominikańskiej (Wrocław), Focus Bydgoszcz, Atrium Molo (Szczecin), Atrium Mosty (Płock), Atrium Plejada (Bytom) oraz warszawskich obiektach: w Atrium Promenada, Atrium Reduta i Atrium Targówek.
Więcej informacji: Kolorowe centrum świata – Atrium Polska

26 aktywów w 4 krajach

Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów i nieruchomości handlowych w Europie Środkowej. Na dzień dzisiejszy w portfolio Grupy znajduje się 26 aktywów zlokalizowanych w czterech krajach: Polsce, Czechach, Słowacji oraz w Rosji, o łącznej wartości rynkowej 2,5 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej ponad 809 000 mkw. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie oznaczona jest symbolem ATRS.

W styczniu 2020 r. Atrium ogłosiło nową strategię dywersyfikacji swojego portfela poprzez inwestowanie i zarządzanie mieszkaniami na wynajem, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy.

 

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE

Projekty

galeria handlowa
90,000 m2
Atrium Promenada znajduje się na Pradze, która jest dzielnicą zlokalizowaną na wschodnim brzegu Wisły. Wejście główne do centrum handlowego znajduje…
Baza danych

Firmy

developer/inwestor
Grupa Atrium to właściciel, zarządca i deweloper centrów handlowych działający w Europie Środkowo-Wschodniej. W portfolio Grupy znajduje się 26 centrów…
Baza danych
Scroll to Top