PARTNER PORTALU

PARTNER PORTALU

Po 3 latach działania Ikea wychodzi z Blue City

Tylko do połowy grudnia tego roku działać będzie sklep IKEA w warszawskim Blue City. Koncept ten otwarto 3 lata temu w formie testowej na powierzchni 4,8 tys. mkw. 

Ostatni klienci będą mogli zrobić zakupy 12 grudnia. Natomiast Punkt Odbioru Zamówień IKEA dostępny będzie dla klientów tylko do końca listopada.  Jak poinformowała IKEA decyzja o zamknięciu jest spowodowana  zmianą strategii firmy. IKEA zamierza szukać nowych pomysłów i rozwiązań, które lepiej wpłyną na doświadczenia zakupowe. Szwedzka firma zapewnia, że pracownicy IKEI w CH Blue City zachowają miejsca pracy. Będą oni oddelegowani do innych placówek w stolicy.

IKEA w mniejszym formacie

Ze względu na mniejszą powierzchnię, która liczy ok. 4,8 tys. mkw. na miejscu była możliwość kupienia tylko części produktów z asortymentu IKEA. Jednak dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym, klienci mogli zapoznać się z pełną ofertą firmy. Testowane w sklepie innowacyjne projekty miały ich nie tylko inspirować, ale także ułatwić wybór i dokonywanie zakupów. Sklep w Blue City był pierwszym tego rodzaju na całym świecie.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział