Rejestracja na SCF 2023 Fall!
Dołącz do 1200 uczestników

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

Duży wzrost sprzedaży detalicznej w listopadzie 2021

Według GUS sprzedaż detaliczna w cenach stałych w listopadzie 2021 r. wzrosła o 12,1 proc. w stosunku do listopada 2020. Udział sprzedaży przez internet wzrósł do 11,4 proc.

Najwyższy wzrost udziału sprzedaży wykazały przedsiębiorstwa zaklasyfikowane do grup: „tekstylia, odzież, obuwie”.  To aż 28,6 proc. Na drugim miejscu są  „prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach” ze wzrostem na poziomie 26,6 proc. Na podium są jeszcze  „meble, rtv, agd” które mają 20,3 proc. wzrostu sprzedaży.

Zdecydowanie powyżej oczekiwań

Listopadowe dane o sprzedaży detalicznej były dużo mocniejsze od oczekiwań rynkowych, koniunktura jest mocno nagrzana – oceniają ekonomiści. Wydatki konsumentów wskazują, że rekordowo wysoka inflacja jak na razie nie psuje nastrojów. Nic więc dziwnego, że prognozy dla PKB w IV kw. i w całym 2021 r. idą w górę. Według analityków PKO BP w tym roku polski PKB wzrośnie o 5,5 proc.

Entuzjazm analityków rynku

 – Co za miesiąc! Sprzedaż detaliczna zaskakuje na plus, rosnąc o 12,1 proc. rdr (prognozy: ok. 8 proc. rdr). Dlaczego? Dużo wyższa sprzedaż tekstyliów i odzieży, zaskoczenia w kategoriach 'pozostałe’ oraz 'prasa, książki’. Ewidentnie hitem gwiazdkowym w tym roku są książki i ubrania. Kolejny dobry miesiąc sprzedaży sprawia, że lądujemy bardzo blisko wieloletniego trendu – czytamy na Twitterze Banku PEKAO

 

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział