scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Wojas: grudzień 2021 o 45,7 proc. lepszy niż rok temu

wojas-sklep-galeria-wislanka

Wojas miał w grudniu 2021 roku 34,6 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost rdr o 45,7 proc.  Łącznie w okresie styczeń-grudzień przychody wyniosły 292,3 mln zł i były wyższe rdr o 19,6 proc.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 22,6 mln zł i były wyższe rdr o 49,7 proc.

Narastająco od stycznia przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 189,9 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 18,6 proc.

Duże odbicie w sklepach stacjonarnych

Wzrost sprzedaży w sklepach stacjonarnych w grudniu 2021 wynosił już 8 proc. w porównaniu do grudnia 2020, przy wzroście trafficu o 57 proc.. Jednak porównując do grudnia 2019, wzrost sprzedaży wyniósł 11 proc. przy jednoczesnym spadku trafficu o 17 proc.

Mniejsza sieć sprzedaży

W porównaniu z rokiem 2019 Wojas ma o 8 salonów mniej w Polsce. Niedługo zamknięty zostanie salon w Atrium Promenada, ale tylko czasowo.

– Część galerii, w której zlokalizowany jest salon Wojas będzie przechodziła remont i nie może nas tam być ze względów technicznych. Czekamy na propozycje innej lokalizacji w galerii. Zamknęliśmy też 3 z 6 salonów w Czechach oraz 3 z 8 salonów na Słowacji – w wywiadzie dla SCF News / Retailnet.pl mówił niedawno Maciej Wojas, Dyrektor Sprzedaży/Prokurent, Wojas.

 

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Najemcy

wojas-logo
dodatki modowe, obuwie męskie, obuwie damskie
Lokalizacji: 142
Wojas S.A. jest jednym z największych polskich producentów obuwia, który dysponuje siecią salonów firmowych w Polsce, na Słowacji i w…
Baza danych

Firmy

wojas-logo
retailer
Wojas S.A. jest jednym z największych polskich producentów obuwia. Posiada salony firmowe w Polsce, na Słowacji, Czechach, Białorusi i Węgrzech…
Baza danych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

* indicates required