Scallier zbuduje kolejny park handlowy

W Vaslui, mieście położonym we wschodniej Rumunii, które zamieszkuje około 50 000 osób powstanie nowy park handlowy. Polska firma Scallier dostała pozwolenie na budowę obiektu o powierzchni wynajmowalnej 9 975 mkw. Oddanie obiektu do użytku planowane jest w 2022 roku.

Postępuje również komercjalizacja projektu – ponad 4 000 mkw. powierzchni, którą zaoferuje nowy projekt jest już wynajętych, a wśród najemców są takie marki jak New Yorker, Hervis, Designer Outlet czy ZOO Center. Trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami. Park handlowy w Vaslui będzie piątym obiektem zrealizowanym przez Scallier w Rumunii: po otwartych w zeszłym roku projektach w Rosiorii de Vede oraz Focsani, a także będących już w budowie w Turdzie i Timisoarze.

– Konsekwentnie realizujemy plan rozwoju parków handlowych w rumuńskich miastach budując zrównoważony portfel nieruchomości generujących stabilny przychód w oparciu o umowy z uznanymi międzynarodowymi i lokalnymi markami. Nasze nieruchomości są w możliwie największym stopniu dopasowane do lokalnych uwarunkowań i cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony sieci handlowych: powierzchnie w naszych obiektach wynajmowane są przed oddaniem ich do użytkowania tak, aby w momencie ich otwarcia zaoferować konsumentom interesującą i wzajemnie uzupełniającą się ofertę zaspokajającą ich podstawowe potrzeby – mówi Wojciech Jurga, Partner Zarządzający w Scallier odpowiedzialny za zarządzanie rozwojem firmy w Rumunii.

– Trzeba zwrócić uwagę na niski poziom nasycenia lokalnych rumuńskich rynków nowoczesnymi powierzchniami handlowymi. Dzięki efektowi pierwszeństwa skutecznie budujemy świadomość nowych handlowych lokalizacji oraz przyciągamy zarówno lokalnych, jak i sieciowych, w tym międzynarodowych, najemców o wyśrubowanych wymaganiach odnośnie jakości handlowych powierzchni, których do chwili obecnej na lokalnych rynkach brakowało.” – dodaje Adrian Aleman, Development Director w rumuńskim oddziale firmy Scallier. „Zauważyć należy także, że wysoką jakość naszych obiektów podkreślają ekologiczne certyfikaty BREEAM. Wszystkie realizowane przez nas obiekty są certyfikowane w tym międzynarodowym systemie oceny – zaznacza Adrian Aleman.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział