Ze względu na wyjątkową sytuację przy granicy z Ukrainą i zwiększone zapotrzebowanie na zakupy produktów pierwszej potrzeby, wybrane sklepy Netto na terenie województwa podkarpackiego i lubelskiego będą otwarte także w niedziele. Łącznie to 18 placówek. W większości swoich sklepów w tym regionie Netto obniżyło aż o 30 proc. ceny czterdziestu najbardziej potrzebnych w tej chwili produktów.
Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu, sklepy mogą być czynne także w niedziele. W odpowiedzi na działania ustawodawcy, Netto otworzy 18 sklepów w województwie podkarpackim i lubelskim. Klienci będą mogli robić w nich zakupy w niedziele w godzinach 9‑19.
– Umożliwienie handlu w niedziele w województwie lubelskim i podkarpackim to dobra decyzja odpowiadająca na ogromną potrzebę w rejonie wschodniej Polski. W związku z nią przygotowujemy się do otwarcia 18 naszych sklepów już w najbliższą niedzielę. Zadbamy o ich odpowiednie zatowarowanie, zwłaszcza w produkty pierwszej potrzeby – komentuje Patrycja Kamińska, PR Manager, Netto Polska.
Sieć Netto angażuje się w działania pomocowe również na innych polach. W ramach współpracy z Caritas Polska Netto przekazało środki higieny osobistej, żywność z długim terminem przydatności do spożycia oraz koce, kołdry i ręczniki na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy. Dodatkowo już w ponad 200 sklepach sieci prowadzone są zbiórki najpotrzebniejszych produktów, które będą przeznaczone dla uchodźców. Działania te Netto koordynuje z lokalnymi Bankami Żywności i innymi organizacjami, tak by pomoc jak najszybciej dotarła do najbardziej potrzebujących.
Ze sklepów sieci wycofane zostały produkty rosyjskiego i białoruskiego pochodzenia rozumiane jako te z kodami kreskowymi zaczynającymi się od ciągów cyfr od 460 do 469 oraz 481, a także te produkowane przez firmy z rosyjskimi udziałami.
PARTNER PORTALU
Dodatkowo w porozumieniu z podmiotami, z którymi negocjowana jest sprzedaż obiektów po Tesco w Krapkowicach i Chełmie, Netto udostępniło te placówki na cele związane z niesieniem pomocy obywatelom Ukrainy. W Krapkowicach powstał Wojewódzki Magazyn Pomocy Humanitarnej dla Ukrainy, z kolei obiekt w Chełmie oddalonym o 25 km od przejścia granicznego w Dorohusku będzie służył za punkt recepcyjny. Oba punkty działają z inicjatywy włodarzy – Starosty Krapkowickiego i Prezydenta Miasta Chełm.