PARTNER PORTALU

PARTNER PORTALU

Zoltán Fekete nowym Prezesem Zarządu GTC

Zoltán Fekete został powołany na stanowisko prezesa Zarządu GTC. Wcześniej przez dwa lata pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki. W nowej roli Zoltán Fekete pokieruje wszystkimi działaniami GTC w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zoltán Fekete dołączył do GTC w lipcu 2020 roku. Jako Przewodniczący Rady Nadzorczej aktywnie uczestniczył w umacnianiu pozycji GTC jako lidera branży na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego doświadczenie w bankowości inwestycyjnej i funduszach private equity przyczyniło się do wzmocnienia reputacji GTC w oczach strategicznych partnerów, kluczowych inwestorów i niezależnych instytucji finansowych. Nominacja tak doświadczonego i znanego w branży nieruchomości eksperta na stanowisko prezesa Zarządu potwierdza dążenie GTC do umacniania swojej pozycji poprzez fuzje i przejęcia, nabywanie aktywów i działek w atrakcyjnych lokalizacjach oraz realizację kolejnych projektów z zakresu nieruchomości komercyjnych.

– Jestem wdzięczny za zaufanie, jakim obdarzyli mnie moi koledzy z Rady Nadzorczej, powierzając mi nową funkcję. Ta ekscytująca, a zarazem pełna wyzwań odpowiedzialność sprawia, że nie mogę się doczekać dopisywania kolejnych rozdziałów w historii GTC w czasach niepewności, jaka towarzyszy szybko zmieniającemu się światu. Od 25 lat jesteśmy dla inwestorów liderem na rynku nieruchomości. Jestem dumny z naszego zespołu, dzięki któremu wszystkie te osiągnięcia są możliwe, i z optymizmem patrzę w przyszłość. Mając na pokładzie tak zaangażowanych ekspertów, będę dbał o rozwój GTC, wykorzystując doświadczenia i najlepsze praktyki moich poprzedników. Jestem pewien, że razem będziemy się rozwijać i zaskakiwać interesariuszy nowymi, imponującymi wynikami – skomentował Zoltán Fekete, nowo powołany prezes Zarządu.

Zoltán Fekete jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Eötvös Lorand i posiada tytuł MBA w dziedzinie bankowości uzyskany na Uniwersytecie Exeter w Wielkiej Brytanii. Ma ponad 30-letnie doświadczenie w międzynarodowej bankowości inwestycyjnej i funduszach private eqity. Jako bankier inwestycyjny pracował dla HSBC London, Credit Suisse First Boston w Budapeszcie, Londynie i Izraelu. W trakcie swojej kariery zawodowej Fekete przeprowadził wiele IPO, transakcji fuzji i przejęć oraz inwestycji private equity w dziedzinie nieruchomości, technologii i nauk przyrodniczych. W okresie od listopada 2015 r. do marca 2022 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Optima Investment Ltd.

O GTC

Grupa GTC jest wiodącym inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu 25 lat działalności, GTC wybudował w Europie Środkowo-Wschodniej 76 nowoczesnych obiektów biurowych i handlowych o wysokim standardzie, o łącznej powierzchni ponad 1,3 mln mkw.

Obecnie GTC aktywnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych, na który składa się 43 budynków komercyjnych oferujących ok. 732 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 420 tys. m kw. powierzchni komercyjnej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których 54 tys. m kw. są w trakcie budowy.

Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu. W 2021 r., GTC opublikowało swój pierwszy raport ESG, podsumowujący 25-letnią aktywność Grupy na sześciu rynkach nieruchomości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Raport jest dostępny na stronie www.esg.gtc.com.pl

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział