Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Mirosław Koszany odchodzi z funkcji Prezesa BIK

Mirosław Koszany z końcem marca br. przestaje pełnić funkcję Prezesa Zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych S.A. i odchodzi ze Spółki. Zamierza teraz zostać niezależnym ekspertem oraz zajmować się wycenami nieruchomości, a w dalszej perspektywie także doradztwem na rynku nieruchomości.

Mirosław Koszany z Biurem Inwestycji Kapitałowych związany był przez 22 lata. Pod jego kierownictwem spółka mocno rozwinęła działalność na rynku nieruchomości komercyjnych.  W ramach ekspansji była aktywna również w obszarze budowy obiektów handlowych, które powstały m.in. w Puławach, Bielsku Białej i Radomiu.

Mirosław Koszany zrealizował także kilka transakcji obejmujących sprzedaż aktywów magazynowych (m.in. w
Pruszczu Gdańskim, Ożarowie Mazowieckim i Sosnowcu) oraz handlowych (w Puławach i Radomiu) na rzecz funduszy inwestujących w nieruchomości komercyjne. W 2016 r. z sukcesem przeprowadzona została publiczna emisja akcji, a spółka zadebiutowała na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Po pięciu latach obecności na giełdzie spółka pozyskała nowego Inwestora, skandynawski fundusz NREP, który za około
100 mln zł skupił wszystkie akcje BIK i wycofał ją z obrotu na rynku publicznym.

Rekalma Apsys
r e k l a m a