C&A na ścieżce zrównoważonego rozwoju

Raport C&A dotyczący zrównoważonego rozwoju za rok 2021 potwierdza, że C&A jest na dobrej drodze do realizacji swojej strategii

C&A publikuje swój najnowszy raport na temat zrównoważonego rozwoju, który pokazuje, że C&A jest na dobrej drodze do realizacji celów ogłoszonych w Globalnej Strategii Zrównoważonego Rozwoju 2028. Podjęto znaczące kroki w zakresie stosowania bardziej zrównoważonych materiałów i wdrożenia większej ilości projektów produktów o obiegu zamkniętym.

C&A zmienia model biznsowy

Giny Boer, CEO C&A, jest zadowolona z wyników raportu i zobowiązuje się do dalszych wysiłków na rzecz utrzymania pozycji lidera.

R E K L A M A
Food Fyrtel

„Raport C&A dotyczący zrównoważonego rozwoju za rok 2021 ma dwa przesłania: Z jednej strony dowodzi pionierskiej pozycji C&A w kwestii zmiany mody na bardziej zrównoważoną. Z drugiej strony musimy przyznać, że nasza branża ma jeszcze długą drogę do przebycia. Wszyscy musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za dalsze przekształcanie modelu biznesowego i uczynienie go bardziej zrównoważonym.” – mówi Giny Boer.

Raport podkreśla osiągnięcia C&A, zwłaszcza w zakresie stosowania zrównoważonych materiałów i wdrażania projektów produktów o charakterze cyrkularnym: pozyskano 99% bardziej zrównoważonej bawełny, a wykorzystanie poliestru z recyklingu wzrosło trzykrotnie z 5,3% do 15,7%.

Raport podkreśla również udany rozwój nowego i wolnego od CO2 zakładu produkcyjnego C&A FIT, który produkuje ponad 400 000 par dżinsów rocznie.

Zakład w Mönchengladbach w Niemczech umożliwił firmie C&A stworzenie prekursorskiego projektu, który w praktyce wykorzystuje innowacyjne podejścia, a wszelkie spostrzeżenia wymieniane są z partnerami ze świata nauki i ekonomii.

W tym raporcie firma C&A ujawnia podjęte przez nią istotne kroki w dążeniu do osiągnięcia celów określonych w Globalnej Strategii Zrównoważonego Rozwoju 2028: pozyskiwanie 100% surowców podstawowych w bardziej zrównoważony sposób, dążenie do eliminacji zanieczyszczenia tworzywami sztucznymi poprzez zastąpienie 50% jednorazowych tworzyw sztucznych w sklepach stacjonarnych i unowocześnianie produktów oraz wydłużanie żywotności w 7 z 10 przypadków.

C&A ma ponad 1300 sklepów

Firma C&A to jeden z największych europejskich dostawców detalicznych w branży modowej, posiadający ponad 1300 sklepów w 17 krajach Europy i zatrudniający ponad 25 000 pracowników. Stacjonarne i internetowe sklepy C&A, odwiedzane codziennie przez miliony klientów, oferują wysokiej jakości, trwałe ubrania w przystępnych cenach dla wszystkich. Dodatkowe informacje można uzyskać, odwiedzając stronę internetową. Kontakt prasowy Betty Kieß, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjn

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział