Hollister zamknął swój jedyny w Polsce salon

W grudniu ubiegłego roku należąca do Ambercrombie & Fitch odzieżowa marka zamknęła swój jedyny polski sklep. Był on zlokalizowany w jednym w warszawskich centrów handlowych.

Historia marki Hollister sięga roku 2000. została powołana do życia. Pierwszy sklep powstał w mieście Columbus w stanie Ohio.

R E K L A M A
Food Fyrtel

Kojarząca się z linią sportów wodnych, konkretnie surfingowych marka Hollister nawiązuje w swoich kolekcjach oraz przekazach marketingowych do relaksującecgo stylu życia, klimatu słonecznej, plażowej Kalifornii. Historia Hollistera można opisać  jako „historię pasji, młodości i miłości do morza, przywołującą„ harmonię romansu, piękna i przygody ”.

Grupą docelową miała być młodzież, jednak dobra jakość wykonywanych produktów, ciekawe wzornictwo i kolorystyka ubrań sprawiła że marka zyskała uznanie u klientów w każdej grupie wiekowej.

Flagowy sklep Hollister został uruchomiony w 2009 roku w Nowym Jorku.

Od roku 2006 marka jest obecna w Kanadzie, a w roku 2008 Hollister otworzył swoje pierwsze salony poza Ameryką m.in. w Londynie oraz Southampton.

Obecnie sklepy Hollister są dostępne powszechnie na całym świecie. Sklepy znajdują się w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Holandii RPA, Irlandii, Szwecji, Hongkongu, Francji, Belgii, Austrii, Chinach, Korei Południowej czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział