Go Sport jest już w rękach Sportdirect.com Poland. Przejęcie kosztowało 30 mln zł

Do transakcji doszło 18 stycznia. Nabywcą jest Sportsdirect.com Poland, która należy do notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Frasers Group, posiadającej sieć sklepów w ponad dwudziestu krajach. W Polsce ma 13 sklepów.

Pod koniec lipca 2022 r. warszawski sąd upadłościowy ogłosił upadłość sieci sklepów Go Sport. Upadłość Go Sport, jako podmiotu kontrolowanego przez Rosjan, była konsekwencją wpisania tej spółki na listę sankcyjną i zamrożenia wszelkich jej aktywów, w tym całkowitego zamknięcia wszystkich sklepów i magazynów.

R E K L A M A
Food Fyrtel

Funkcję syndyka objęła spółka Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. (ZFR).

„Kluczowe w tak skomplikowanych postępowaniach jest tempo procedowania. Każdy kolejny miesiąc to setki tysięcy dodatkowych kosztów związanych z magazynowaniem i zabezpieczeniem aktywów objętych sankcjami. Niezwykle ważne więc jest odpowiednie ustawienie procesu na jego samym początku, dobranie odpowiedniej kadry, a następnie sprawne wdrażanie planu działania. Trzeba tu zwrócić uwagę, że sukces był możliwy dzięki zorganizowaniu zaangażowanego zespołu menadżerów wyspecjalizowanych w zarządzaniu kryzysowym oraz wsparcia kluczowych pracowników Go Sport.” – mówi Bartosz Sierakowski, wiceprezes zarządu ZFR

P

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział