Sieć meblowa Agata S.A. uruchomiła sklep internetowy na Słowacji

Agata S.A., jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci meblowych w kraju, otworzyła nowy rozdział w swojej historii, uruchamiając sklep online na terenie Słowacji. Zagraniczny e-commerce już funkcjonuje, a dzięki niemu meble, oświetlenie czy dodatki dla domu od Salonów Agata dostępne są również dla naszych zagranicznych sąsiadów.

W ostatnich latach polski dystrybutor mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz skutecznie rozwijał swój biznes na terenie kraju. W ciągu ostatnich 5 lat powstało aż 16 nowych punktów sprzedaży stacjonarnej; poza rozwojem salonów w największych miastach Polski i stałym powiększaniem oferty dopasowanej do potrzeb konsumentów, firma stawiała też na ekspansję w internecie, uzupełniając swoją działalność o kanał online, dzięki e-sklepowi agatameble.pl. Ofertę mebli i dodatków uzupełniły także dodatkowe usługi, takie jak „Zamów online i odbierz w salonie” czy Megaskrytki – punkty typu „lockers” umożliwiające szybki i sprawny odbiór zamówień internetowych.

R E K L A M A
Food Fyrtel

Przygraniczne Salony Agata od dawna cieszyły się ogromną popularnością wśród słowackich klientów. Ten trend zaowocował otworzeniem się marki na cały tamtejszy rynek. Powstały we wrześniu 2022 roku słowacki sklep online pozwala na zakup asortymentu z Salonów Agata nie tylko osobom mieszkającym blisko granicy.

Na Słowacji po słowacku

Działający pod osobnym adresem (www.agatanabytok.sk) e-commerce jest pierwszym zagranicznym sklepem marki. Został on dostosowany do wymagań słowackich klientów, którzy nie muszą obawiać się o barierę językową, ponieważ zarówno cały sklep, jak i e-mailowa i telefoniczna obsługa klienta prowadzone są w ich ojczystym języku. Dostawa zamówionych zakupów możliwa jest na terenie całej Słowacji.

– Chcielibyśmy, aby nasza oferta dotarła do szerokiego grona odbiorców.W tym przypadku Słowacja była naszym naturalnym wyborem. Jej bliskość i dopracowanie procesów logistycznych pozwala na szybki i sprawny transport zamówień do klientów.  – mówi Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny Agata S.A.

Nie tylko meble

Asortyment słowackiego sklepu online zbliżony jest do tego, co Salony Agata proponują polskim klientom. W ofercie znajdują się meble, ale również dodatki dla domu, dekoracje czy oświetlenie. Podobne są również mechanizmy promocji oraz oferowane na terenie Słowacji usługi posprzedażowe. Jedyne różnice wynikają z aspektów obowiązującego za granicą prawa.

Stale poszerzamy asortyment i pracujemy nad dostępnością produktów, po to aby były jak najlepiej dopasowane do specyfiki słowackiego rynku. Na bieżąco analizujemy zainteresowania słowackich klientów oraz to, jakie produkty kupują w salonach stacjonarnych.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział