Projekty nagrodzone w konkursie Vogue Talents można oglądać w Westfield Mokotów

Od 9 lutego w przestrzeni The Designer Gallery w Westfield Mokotów, podziwiać można projekty utalentowanych absolwentek Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, wyróżnione w międzynarodowej selekcji Vogue Talents.

Westfield Mokotów to jedno z najsilniej związanych z modą centrów handlowych w Polsce. Od lat poprzez działania edukacyjne czy biznesowe, stara się wspierać polskie marki modowe i polskich projektantów, a także pokazywać jak bardzo kreatywna jest rodzima branża i jak wielki potencjał ciągle w niej drzemie. 

R E K L A M A
Food Fyrtel

To warszawskie centrum znane jest też ze swoich niestandardowych i często zaskakujących propozycji z pogranicza mody, sztuki i designu jak organizowane tu unikalne wystawy czy pokazy mody. Tym razem w przestrzeni Westfield Mokotów wykorzystano witryny jednego z butików do pokazania niezwykłych prac i niesamowitego potencjału absolwentek Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru – Magdaleny Czamary i Julii Fusieckiej. 

„Moda jest bezsprzecznie wpisana w DNA Westfield Mokotów a wspieranie polskich projektantów, zawsze było dla nas bardzo ważne. Dlatego też cieszymy się, że możemy pokazać naszym klientom projekty absolwentek MSKPU, które docenione zostały przez wyjątkowe osobistości tej branży – Annę Wintour i Sarę Maino, w ramach międzynarodowego projektu Vogue Talents.” – powiedziała Izabela Wójcik, dyrektor Westfield Mokotów. 

MSKPU jest jedną z najważniejszych i najczęściej nagradzanych placówek kształcących projektantów ubioru i kostiumów w Polsce. To też jedyna polska szkoła mody, która aż trzykrotnie została wyróżniona przez międzynarodową edycję VOGUE Talents. Od 17 lat jest liderem w edukacji z zakresu sustainable design w branży odzieżowej. MSKPU to kolebka sław – jej absolwentką jest choćby ceniona na świecie projektantka Magda Butrym, której projekty nosiły takie gwiazdy jak Andie McDowell, Margot Robbie czy Lady Gaga. 

„To wspaniałe, że absolwenci szkoły mogą korzystać z potencjału dotarcia do nowego, potencjalnego klienta, jakim są odwiedzający Westfield Mokotów”. – skomentowała dr Magdalena Płonka, Dyrektor Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. 

Prezentowane w Westfield Mokotów wybrane projekty Magdaleny Czamary pochodzą z jej dyplomowej kolekcji „Emotions”, pokazującej świat kolorów jako wibrującą energię, która ma istotny wpływ na nasze emocje. Projekty zostały wykonane własnoręcznie, dlatego też stworzenie całości zajęło artystce kilka miesięcy. Wszystkie zdobienia, dodatki, hafty czy pikowania to samodzielna praca projektantki.

„Dziś w modzie coraz bardziej liczy się własny styl. Nie chcę nikogo kopiować, ale miksować trendy i myślę, że takie zestawienie ze sobą skrajnie różnych ubrań daje fantastyczny efekt. Chciałabym też przywrócić trochę dawnego stylu, dlatego w każdej kolekcji staram się wprowadzić trochę akcesoriów takich jak rękawiczki, nakrycia głowy czy ręcznie zdobione buty. Moje kolekcje to niejako zaproszenie do podróży w przeszłość – biorę to, co najlepsze i interpretuję w nowoczesny sposób.” – mówi o swoich pracach Magdalena Czamara.

Kolekcja Julii Fusieckiej The Court, Court n.1 powstała dzięki pasji projektantki do tenisa, który trenowała od dziecka. Zawsze inspirowały ją obecne na korcie stroje, a tenis uważa za jedną z najelegantszych dyscyplin sportu. 

„Moje kolekcje przedstawiają przede wszystkim moje rozumienie obrazu współczesnej kobiety. To ambitna, twardo stąpająca po ziemi, energiczna obywatelka świata. Tworząc męskie projekty bawię się̨ nieco konwenansem. Przedstawiam mężczyzn jako delikatnych, ale też odważnych. Manewruję pomiędzy tym, co jest męskie, a co damskie i tym, jak te dwa obszary mogą̨ się̨ przenikać́.” – opisuje swoje projekty Julia Fusiecka.

Wyróżnione przez Vogue prace absolwentek MSKPU – Magdaleny Czamary i Julii Fusieckiej, można oglądać w strefie The Designer Gallery Westfield Mokotów (poziom 1) od 9 lutego do 5 kwietnia 2023 roku.  

Westfield Mokotów to nowoczesne centrum handlowe położone w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Centrum, należące do Unibail-Rodamco-Westfield, w maju 2012 r., na podstawie audytu międzynarodowej firmy SGS, zdobyła odznaczenie czterech gwiazdek. To dowód dbałości o nienaganną jakość na każdym etapie relacji pomiędzy centrum i Klientem. Na powierzchni trzech pięter centrum handlowego mieści się około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub, kino, pełen wybór restauracji i kawiarni, usługi oraz parking na 2300 samochodów. Dzięki lokalizacji i wysokiej jakości oferowanych usług Westfield Mokotów jest uważane za jedno z najbardziej prestiżowych i odnoszących największe sukcesy rynkowe centrów handlowych w Polsce.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział