Newsletter SCF News
Dołącz do 6000 odbiorców!

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

CPI Property Group (CPIPG) wzmacnia struktury asset management

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wzmacnia struktury asset management w obszarze retail. Do warszawskiego zespołu odpowiedzialnego za całokształt funkcjonowania obiektów handlowych z portfela grupy dołączyła Ewa Spychalska, która ma ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu obiektami handlowymi. 

Do warszawskiego zespołu CPI Property Group dołączyła z Neinver Polska, gdzie przez ostatnich 5 lat pełniła stanowisko International Retail Managera. Do jej zadań należało zbudowanie i utrzymanie silnych relacji z kluczowymi najemcami w placówkach handlowych grupy oraz zarządzanie sprzedażą i maksymalizacja wyników w Europie północnej. Jako asset manager oraz center manager odpowiadała za działalność operacyjną oraz utrzymanie wartości nieruchomości w Galerii Malta i Galerii Katowickiej (w strukturach Neinver Polska), Galerii Wisła (Cream / Caleum Development) oraz na stanowisku Retail Operations Director dla Outlet Center Retail Management. Jest absolwentką skandynawistyki Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów MBA w poznańskiej Wyższej Szkole Bankowości i Helsinki School of Economics. 

Do jej zadań w CPI Property Group należy odpowiedzialność za rozwój oraz stałe ponoszenie wartości parków handlowych STOP SHOP oraz centrów handlowych sieci Vivo! w Polsce. 

„Obiekty retail w naszym portfolio to lokalne centra i parki handlowe. Ta formuła jest niezwykle ceniona zarówno przez najemców, jak i klientów. W wielu  mniejszych miejscowościach stanowi destynację handlową pierwszego wyboru. Jestem więc przekonana, że ogromne doświadczenie Ewy w zakresie zarządzania i pomnażania wartości przede wszystkim obiektów handlowych w regionach oraz umiejętność budowania długotrwałych relacji z najemcami przełożą się na ich jeszcze większą popularność,  a co za tym idzie – wartość naszego portfela” – podkreśla Beata Krawczyk, Head of Asset Management Retail w CPI Property Group Polska. 

Obecnie CPIPG w Polsce zarządza 23 obiektami, zlokalizowanymi w 20 regionalnych miastach. Na portfel składają się dwie sieci parków handlowych – STOP SHOP (11 obiektów) i CityMarket (6 obiektów), sieć 4 centrów handlowych Vivo!, dwie niezależne galerie handlowe oraz powierzchnie komercyjne w warszawskich biurowcach. Łączna powierzchnia obiektów wynosi ponad 272 tys. mkw, a ich wartość przekracza 430 mln EUR. 

W Polsce CPI Property Group (CPIPG) działa od 2013 roku. W wyniku przejęcia 76,8% akcji IMMOFINANZ w 2022r, CPIPG zostało asset managerem wszystkich nieruchomości biurowych oraz handlowych IMMOFINANZ. Aktualnie aktywnie zarządza 24 budynkami biurowymi, położonymi w prestiżowych lokalizacjach w Warszawie (w tym marką myhive), o łącznej powierzchni ponad 561 000 mkw i wartości 1748,3 mld euro i tym samym jest liderem na rynku powierzchni biurowych w Warszawie pod względem GLA. W zarządzanym przez CPIPG portfolio retail znajduje się Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Orkana w Lublinie, 4 centra handlowe sieci Vivo! w Lublinie, Krośnie, Pile i Stalowej Woli, sieć parków handlowych City Market zlokalizowanych w Zamościu (2 obiekty), Tarnowie, Radomiu i Zgorzelcu oraz sieć Stop Shop w 10 regionalnych miastach Polski. ). Łącznie zarządzana przez CPIPG powierzchnia handlowa w Polsce wynosi 272 000 mkw GLA, a jej wartość szacuje się na 437 mln euro. Spółka planuje dalsze zaangażowanie na polskim rynku poprzez zakup i inwestowanie w wybrane nieruchomości biurowe w najlepszych lokalizacjach Warszawy.

CPI Property Group (CPIPG) jest europejskim liderem w sektorze nieruchomości komercyjnych. Swoją działalność koncentruje na długoterminowych inwestycjach i wynajmie nieruchomości. Należy do wąskiego grona firm w regionie posiadających rating inwestycyjny. Moody’s przyznał spółce rating Baa2, a Standard&Poor’s: BBB.

CPIPG jest największym właścicielem powierzchni biurowych w Pradze, Berlinie i Warszawie. Posiada również udziały m.in. w rynku austriackim (Wiedeń), rumuńskim (Bukareszt) i węgierskim (Budapeszt). W sektorze retail jest niekwestionowanym liderem w Czechach oraz posiada mocne platformy we Włoszech, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, Rumunii i w krajach adriatyckich. 

Siedziba CPIPG znajduje się w Luksemburgu, a akcje firmy są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie. Grupa działa w sektorze nieruchomości biurowych, handlowych, mieszkaniowych hotelowych i complimentary. Dysponuje aktywami o łącznej wartości ponad 5 242 milionów euro.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział