Jarosław Witek, specjalista w zakresie ESG i zielonego budownictwa oraz Natalia Szcześniak, znana architektka i urbanistka, dołączyli do CBRE. Oboje staną się częścią zespołu doradztwa strategicznego, którym kieruje Joanna Mroczek.
– Konsekwentnie budujemy zespół najlepszych specjalistów o szerokich kompetencjach, które mogą pomóc naszym klientom. Aspekty związane z ESG i wdrażaniem zrównoważonych praktyk w nieruchomościach, ale przed wszystkim organizacjach, to dziś temat, który nie schodzi z naszej agendy. Widzimy stale rosnące zapotrzebowanie na wsparcie w tym zakresie. Staramy się także poszerzać nasze kompetencje związane z projektowaniem przestrzeni miejskiej i aspektem urbanizacji. Korzystając ze swojego bogatego doświadczenia inżynierskiego i w zakresie zrównoważonego rozwoju, Jarosław Witek będzie pomagał właścicielom budynków i najemcom obniżyć zużycie mediów, zdekarbonizować budynki i poprawić jakość środowiska w ich wnętrzach. Natalia z kolei skupi się na analizach urbanistycznych, doradztwie w zakresie placemakingu oraz analizach rynkowych w różnych sektorach – mówi Joanna Mroczek, szefowa działu doradztwa strategicznego CBRE.
Jarosław Witek ma 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i kierowaniu budową w zakresie instalacji budowlanych. Był zaangażowany w stworzenie szerokiej gamy budynków, w tym handlowych, biurowych, przemysłowych, hotelowych, służby zdrowia i mieszkalnych w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Luksemburgu, Polsce, Ukrainie, Białorusi i Rosji. Od 2005 roku jest również konsultantem w obszarze zrównoważonego budownictwa. Do jego zainteresowań należą efektywność energetyczna i wodna budynków oraz jakość środowiska pracy, w tym komfort cieplny i wizualny oraz jakość powietrza. Przez wiele lat Jarosław pracował nad dynamicznymi modelami energetycznymi budynków. W 2009 roku został jednym z pierwszych asesorów certyfikatu BREEAM w Polsce. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu w Cambridge.
Natalia Szcześniak to ceniona architektka, urbanistka oraz youtuberka. Jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Wykształcenie zdobywała także na kursach i wymianach na uczelniach takich jak UPV, TU Berlin, ETH Zurich, ASP w Warszawie. Współautorka bestsellerowej książki „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?” oraz współautorka programu GOOD IDEA na YouTube, gdzie od 2014 roku popularyzuje tematy związane z architekturą i urbanistyką. Stworzyła platformę edukacyjną z kursami online, wydaje książki. W swojej pracy łączy wiedzę z takich dziedzin jak planowanie urbanistyczne, architektura, placemaking, marketing, storytelling. Do jej głównych zainteresowań należą współczesne trendy rozwoju miast.