Newsletter SCF News
Dołącz do 6000 odbiorców!

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

Sieć sklepów Wittchen szacuje wyniki. Rosną przychody ze sprzedaży

Spółka Wittchen S.A., producent i sprzedawca dodatków modowych oraz akcesoriów skórzanych, poprawia wyniki sprzedaży. Według szacunków, w drugim kwartale 2023 r. w segmencie detalicznym sprzedaż spółki wzrosła o 30 proc. rdr do 96 mln zł

Producent i właściciel sieci sklepów z galanterią skórzaną przedstawił szacunkowe dane finansowe za okres kwiecień-czerwiec 2023 roku.

W podanym okresie grupa Wittchen miała 110,6 mln zł przychodów, czyli więcej o 27 proc. rok do roku. Narastająco, po pierwszym półroczu sprzedaż wzrosła o 37 proc. rdr do 206,7 mln zł. – napisano w komunikacie.

Według szacunków, w drugim kwartale 2023 r. w segmencie detalicznym sprzedaż wzrosła o 30 proc. rdr do 96 mln zł, a w segmencie B2B wzrosła o 14 proc. do 14,6 mln zł.

W całym I półroczu, według szacunków, przychody w segmencie detalicznym wyniosły 180,9 mln zł, co oznacza wzrost o 38 proc., a w segmencie B2B wzrosły o 26 proc. do 25,8 mln zł.

Sieć sklepów Wittchen

Spółka Wittchen S.A. jest producentem i sprzedawcą luksusowych dodatków oraz akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż obuwia i odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych. Firmę w 1990 roku złożył Jędrzej Rafał Wittchen, który zarządza nią wraz z żoną Moniką.

Na koniec marca 2023 roku w strukturze Wittchen działało 115 salonów, z czego 100 pod marką Wittchen, a 15 pod szyldem Wittchen Travel. Łączna powierzchnia salonów wyniosła 9.794 mkw. Ponadto grupa posiadała 10 salonów franczyzowych na Ukrainie o łącznej powierzchni 880 mkw.

Na 2023 r. Grupa planuje dalszą ekspansję zagraniczną oraz kontynuację zwiększania udziału sprzedaży w kanale sprzedaży internetowej poprzez zwiększenie liczby wzorów, asortymentu i pozycjonowania. Dodatkowo Grupa zamierza otworzyć własne sklepy stacjonarne w Rumunii oraz Niemczech, a także rozpocząć działalność w Austrii i na Słowacji.

Grupa prowadzi także działalność zagraniczną poprzez własne sklepy internetowe oraz poprzez platformy sprzedażowe typu marketplace.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział