Po udanej premierze marki Sinsay w Kosowie w lutym tego roku, LPP rozszerza swoją obecność na tym rynku. Polska firma otworzyła sklepy wszystkich swoich marek w Prishtina Mall. Dzięki temu pełne portfolio LPP jest już dostępne dla klientów w Kosowie, co pozycjonuje ten kraj w procesie ekspansji LPP w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej. Rozwój na Bałkanach wpisuje się w strategię biznesową spółki, ogłoszoną w kwietniu br.
Ekspansja LPP w Kosowie rozpoczęła się od debiutu Sinsay w Central Park Mall w Prisztinie na początku 2025 roku. Otwarcie pierwszego sklepu spotkało się z pozytywną reakcją klientów, co w połączeniu z rosnącym potencjałem handlowym stało się motorem napędowym dalszego rozwoju LPP w regionie. W odpowiedzi na to zainteresowanie i korzystne perspektywy rynkowe, spółka podjęła decyzję o rozszerzeniu działalności w Kosowie. W centrum handlowym Prishtina Mall znajdują się już sklepy wszystkich marek spółki – Sinsay oraz Reserved, Cropp, House i Mohito. Oznacza to, że klienci mają dostęp do całej oferty LPP w jednym miejscu. Jednocześnie trwają prace nad dalszym rozwojem marki Sinsay w Kosowie, w tym otwarciem nowych salonów w najbliższych miesiącach.
„Obecność wszystkich naszych marek w Kosowie to kamień milowy w budowaniu naszej pozycji na Bałkanach. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że lokalny rynek pozytywnie reaguje na nasze portfolio i zdecydowaliśmy się rozszerzyć naszą ofertę w regionie o Reserved, Cropp, House i Mohito. Tego lata planujemy również kolejne otwarcia sklepów Sinsay. Otwartość kosowskiej społeczności na międzynarodowe marki, dostępność atrakcyjnych powierzchni handlowych i wciąż relatywnie niska konkurencja stwarzają dobre warunki do naszej ekspansji na szereg nowych lokalizacji w całym kraju” – mówi Tomasz Koczara, International Business Director w LPP.
Wybór lokalizacji dla nowych sklepów był przemyślany. Jedno z najbardziej prestiżowych i największych centrów handlowych w Europie Południowo-Wschodniej, Prishtina Mall, jest uważane za symbol rosnącego rynku konsumenckiego w Kosowie. Dzięki strategicznej lokalizacji i doskonałym opcjom transportowym, centrum przyciąga klientów z całego kraju, zapewniając dostęp do ponad 200 międzynarodowych i regionalnych marek, a także szeroki wybór restauracji, kawiarni i rodzinnych stref rozrywki.
Dynamicznej ekspansji sieci stacjonarnej towarzyszy stałe umacnianie obecności LPP w Internecie, który jest kolejnym kluczowym elementem modelu sprzedaży omnichannel. W związku z tym Grupa LPP inwestuje w rozwój e-commerce, w tym planowane na 2025 rok uruchomienie sklepu internetowego Sinsay w Kosowie. Ma to znacząco poszerzyć dostępność produktów Sinsay na rynku.
Zgodnie z założeniami nowej strategii biznesowej, ogłoszonej w kwietniu tego roku, LPP przyspiesza ekspansję. Kosowo jest już 42. rynkiem, na którym działa spółka. Pozytywne przyjęcie sklepów w nowych międzynarodowych lokalizacjach i ich wyniki przewyższające oczekiwania są mocnymi wskaźnikami, że strategia jest skuteczna i z powodzeniem realizowana.
Grupa pozostaje zaangażowana w realizację wyznaczonych celów i kontynuuje wchodzenie na nowe rynki o dużym potencjale. Kolejnym etapem ekspansji LPP będzie Azja Centralna. Na początku sierpnia spółka planuje otworzyć pierwsze sklepy Sinsay w Uzbekistanie, a do końca roku sieć ma się powiększyć do blisko 30 lokalizacji. Jednocześnie LPP zwiększa skalę działalności w Kazachstanie, gdzie istniejąca sieć 24 sklepów zostanie poszerzona o około 60 nowych punktów sprzedaży. W trzecim kwartale tego roku marka ma zadebiutować również w Azerbejdżanie i Gruzji, a następnie w Mołdawii na początku 2026 roku.
LPP działa na 42 rynkach
LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowej. Od 30 lat z sukcesem projektuje i sprzedaje swoje kolekcje i akcesoria w Polsce i za granicą. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na 42 rynkach na świecie.
Spółka posiada sieć blisko 3000 salonów o łącznej powierzchni przekraczającej 2,5 mln m2 i każdego roku dystrybuuje produkty na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla ponad 54 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.