[ESG] Ingka Centres Polska: SKENDE Shopping z prestiżowym certyfikatem

Działania SKENDE dotyczące zrównoważonego rozwoju i metody skutecznego zarządzania obiektem zostały wyróżnione certyfikatem BREEAM In-Use z wynikiem Excellent w kategoriach Asset Performance i Management Performance. To potwierdza, że centrum należące do Ingka Centres, działa na bardzo wysokim poziomie i z sukcesem realizuje założenia przyjętej strategii – People & Planet Positive.

Nowy Prezes na czele Grupy Muszkieterów w Polsce

Wraz z początkiem września br. Sławomir Czarnecki objął stery Grupy Muszkieterów jako Prezes Zarządu ITM Polska, zastępując tym samym Davida de Bosschère’a. Nowy Prezes jest właścicielem sklepu Bricomarché w Świeciu i posiada wieloletnie doświadczenie w handlu, a także wewnętrznych strukturach Grupy.
Sklep Aldi

ALDI nie zwalnia z rozwojem i wchodzi do kolejnego miasta

W środę 27 września swoje progi dla klientów otworzy pierwszy sklep ALDI w Ożarowie Mazowieckim zlokalizowany przy ulicy Poznańskiej 224. Z okazji otwarcia sieć zaplanowała specjalne promocje – 25% na odzież i obuwie oraz wręczanie bonów na kolejne zakupy. Sieć zatrudniła kilkunastu pracowników na potrzeby nowo otwartej lokalizacji. 

[GASTRONOMIA] Dwucyfrowy spadek sprzedaży w fast foodach i pizzeriach

Inflacja mocno weszła do restauracji z szybkim jedzeniem i wypłoszyła część klientów. Polacy w wakacje zdecydowanie ograniczyli wyjścia do pizzerii i fast foodów. Potwierdzają to wyniki badania, które zostało przeprowadzone na próbie blisko 458 tys. osób. I tak od początku czerwca do końca sierpnia br. łącznie ww. restauracje straciły rok do roku ponad 13% klientów i 14% wizyt.

Nowy projekt w Zawierciu z pozwoleniem na budowę

Brama Jury będzie pierwszym centrum handlowym z czterosalowym kinem Planet Cinema w Zawierciu na Śląsku, w sercu Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Deweloper otrzymałprawomocne pozwolenie na budowę i rozpoczął komercjalizację powierzchni.
prch

PRCH opowiada się za przywróceniem możliwości handlu w niedziele

Polska Rada Centrów Handlowych od 8 lat konsekwentnie opowiada się za możliwością prowadzenia handlu w niedziele. Za przywróceniem niedziel handlowych przemawia szereg argumentów ekonomicznych i społecznych. Dla handlu były one dniem największych obrotów w trakcie tygodnia, co dla gospodarki przekładało się na większe zatrudnienie i wyższe wpływy podatkowe.
SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział