DeliGoo rozszerza zakres działań i zdobywa nowe miasta

Polski startup DeliGoo, który oferuje dostawy na żądanie, uruchomił oddziały w Krakowie i Lublinie, oferując restauratorom i sklepom z kolejnych miast szybkie dostawy posiłków, zakupów oraz innych przesyłek. Firma jest już obecna w 24 miastach.

DeliGoo to startup, który rozwiązuje problem logistyki ostatniej mili w polskich miastach. Kurierzy w charakterystycznych niebieskich strojach dostarczają zamówienia z restauracji, zakupy ze sklepów, a także m.in. przesyłki między firmami. DeliGoo wykorzystuje własne oprogramowanie logistyczne, umożliwiające planowanie tras, a także śledzenie dostaw w czasie rzeczywistym. Dzięki temu kurierzy mogą m.in. łączyć zamówienia, unikając tzw. pustych przebiegów, przy jednoczesnym zachowaniu terminów dostaw. Z kolei nadawcy i odbiorcy znają przewidywany czas dostawy z dokładnością do kilku minut.

R E K L A M A
Food Fyrtel

Współpraca DeliGo z Hebe, Bobby Burger, Da Grasso…

Od 2021 roku kurierzy DeliGoo dostarczają zamówienia z restauracji i sklepów w Krakowie. Na początku stycznia firma otworzyła oddział w Lublinie, a w ostatnim kwartale 2020 także w Gdyni, Kielcach i Warszawie. W sumie firma ma już w Polsce 24 oddziały, które prowadzi samodzielnie oraz w modelu franczyzowym. W całej Polsce kurierzy DeliGoo dostarczają jedzenie z ponad 700 restauracji – ogólnopolskich sieci, m.in. Bobby Burger, Da Grasso, Dominium, Falla, Krowarzywa, Manekin, Pierogarnia Stary Młyn, czy Subway, ale też znanych w swoich miastach lokali z tradycjami, takich jak warszawskie Kulturalna, La Sirena, Pizzeria z Nowolipek, Studio Buffo, czy Zapiecek. DeliGoo realizuje także dostawy ze współpracy z portalem Glodny.pl, a także obsługuje zamówienia z dostawą ekspresową z drogerii Hebe.

– Od blisko roku dostawy to podstawowy sposób zamawiania jedzenia w gastronomii. Ale ekspresowe dostawy na żądanie cieszą się coraz większą popularnością także w przypadku e commerce. Dotychczas restauracje oraz sklepy mogły wybierać przede wszystkim między zatrudnianiem własnych dostawców, a korzystaniem z portali i płaceniem im wysokiej prowizji. DeliGoo to trzecie rozwiązanie, łączące najlepsze obu opcji. Dajemy dostęp do technologii i sieci kurierów, którzy są zawsze do dyspozycji. Restauracje i sklepy mogą jednak dalej prowadzić sprzedaż samodzielnie i zachować niezależność – mówi Konrad Dymek, CEO i współzałożyciel DeliGoo.

– W całej Polsce obsługujemy setki tysięcy zamówień miesięcznie, realizując dostawy dla ponad 700 restauracji i sklepów. Teraz nasi kurierzy dowożą zamówienia w Lublinie, a także w Krakowie, mieście z długoletnimi tradycjami gastronomicznymi i olbrzymim rynkiem. Cieszymy się też z rosnącego zainteresowania dostawami na żądanie ze strony e-commerce oraz sklepów, które dotychczas w ogóle nie prowadziły sprzedaży wysyłkowej. Mamy też dla nich rozwiązania, które ułatwiają sprzedaż i przyjmowanie płatności przez internet, a także umożliwiają szybkie wprowadzenie dostaw w ich biznesach – mówi Łukasz Rybak, CSO i współzałożyciel DeliGoo.

DeliGoo to polski startup, który rewolucjonizuje dostawy na żądanie, dostarczając zamówienia z restauracji, zakupy ze sklepów, a także m.in. przesyłki między firmami. Firma ma w Polsce 24 oddziały, które prowadzi samodzielnie oraz na zasadach franczyzy. Kurierzy DeliGoo dostarczają jedzenie z ponad 700 restauracji (w tym m.in. lokali sieci Bobby Burger, Da Grasso, Dominium, Falla, Krowarzywa, Manekin, czy Pierogarnia Stary Młyn), a także sklepów – m.in. drogerii Hebe. W grudniu 2019 spółka pozyskała finansowanie od funduszu bValue, który wsparł też takie startupy jak CallPage, Senuto, Shoplo, Tidio, czy Your KAYA.
Więcej informacji na stronie deligoo.pl

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział