Plantwear uruchomił nową platformę e-commerce

Plantwear, notowany na NewConnect internetowy sprzedawca drewnianych akcesoriów lifestylowych oraz spersonalizowanych prezentów, właśnie poszerzył portfolio swoich marek o JustPlants. W ofercie nowej, trzeciej już platformy e-commerce należącej do spółki, znajdą się rośliny doniczkowe w designerskiej oprawie.

– Analizując rynek, dostrzegliśmy coraz silniejszy trend związany ze wzrostem popularności roślin doniczkowych w domach. Moda na dekorowanie mieszkań roślinnością istotnie zwiększyła się wraz z nastaniem pandemii i pracy zdalnej. Dłuższe przebywanie w domach przekłada się na częstsze remonty czy uzupełnianie przestrzeni designerskimi dodatkami lub roślinnością – komentuje Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear. Podkreśla również, że oferowane przez spółkę rośliny mogą nie tylko poprawić samopoczucie, ale służyć jako naturalny domowy filtr powietrza.

R E K L A M A

Plantwear zamierza regularnie rozwijać bazę dostępnego asortymentu

Plantwear, za pośrednictwem platformy Just Plants, pilotażowo rozpoczyna sprzedaż online wybranych okazów roślin na terenie całej Polski. Wraz z przekroczeniem obranych milestonów sprzedażowych, spółka zamierza regularnie rozwijać bazę dostępnego asortymentu, a w kolejnym kroku wejść z platformą także na rynki zagraniczne.

– Staramy się wyjść z produktem, który nie był wcześniej powszechnie dostępny w kanale online. Wygoda i oszczędność czasu to dla klienta główne argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem. W JustPlants klient dostaje wszystko to czego potrzebuje: roślinkę w idealnej doniczce z dołączoną “instrukcją obsługi”, co szczególnie ułatwia obycie z zielenią dla osób w tym niedoświadczonych. Dodatkowo, aby ułatwić logistykę stworzyliśmy autorskie, specjalnie zaprojektowane opakowanie, dzięki któremu roślina dojedzie do swojego właściciela w stanie nienaruszonym – podsumowuje Wiktor Pyrzyk.

Równolegle, Plantwear prowadzi zaawansowane prace związane z uruchomieniem sklepów Plantwear oraz Giftbay w języku niemieckim, skierowanych do klientów z Niemiec oraz Austrii. Jako pierwszy w tych krajach zacznie działać serwis Giftbay. Dodatkowo, już niedługo planowane jest wprowadzenie personalizowanych upominków na platformy Ebay oraz Amazon.

PARTNERZY PORTALU

Fact White Cat

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codzienny newsletter dla profesjonalistów rynku centrów handlowych