PARTNER PORTALU

PARTNER PORTALU

CCC: nowi inwestorzy w eobuwie.pl

Grupa CCC podpisała umowy regulujące zmiany w akcjonariacie eobuwie.pl, lidera e-commerce w obuwiu w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka pozyska dwóch nowych inwestorów mniejszościowych – Cyfrowy Polsat S.A. oraz A&R Investments Limited, którzy nabędą pakiety po 10% udziałów. Jednocześnie, Grupa zawarła umowę z MKK3, wehikułem inwestycyjnym założyciela spółki, która przewiduje sprzedaż w najbliższych dwóch kwartałach na rzecz CCC pakietu 20% akcji eobuwie.pl, pozostawienie w MKK3 pakietu 5% udziałów i długoterminową kontynuację dotychczasowej współpracy w zakresie rozwoju platformy, z perspektywą jej debiutu giełdowego.

Transakcja obejmuje sprzedaż po 10% udziałów spółki każdemu z inwestorów za 500 mln PLN (łącznie 1 mld PLN). Do 450 mln PLN z pozyskanego w ten sposób kapitału Grupa przeznaczy na spłatę i refinansowanie zobowiązań. Pozostałą kwotą sfinansuje, na bazie zawartej umowy, 20% akcji eobuwie.pl należących obecnie do MKK3, a także zapewni dodatkowe zabezpieczenie finansowe wymagane w związku z pandemią COVID-19. Grupa CCC pozostaje udziałowcem większościowym spółki.

Eobuwie wzmacnia pozycję europejskiego lidera e-commerce

– Eobuwie.pl to projekt tworzony przez ambitny zespół, który nieustannie stawia przed sobą nowe wyzwania i dalekosiężne plany oraz konsekwentnie dąży do ich realizacji. Potwierdzają to chociażby wyniki sprzedażowe Grupy Eobuwie, które w marcu odnotowały trzycyfrową dynamikę wzrostu. Zaangażowanie w spółkę tak doświadczonych inwestorów, wesprze ją w realizacji głównego celu, jakim jest szybki dalszy rozwój i wzmacnianie pozycji europejskiego lidera e-commerce. Poszerzymy także skład zarządu spółki i zapewnimy tym samym wyważone połączenie doświadczenia dotychczasowej i nowej kadry zarządzającej, aby wspomniany cel sprawnie realizować – mówi Dariusz Miłek, Przewodniczący Rady Nadzorczej eobuwie.pl oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej CCC SA.

– E-commerce, czy się to komuś podoba czy nie, to przyszłość handlu i nie wpływa na to tylko obecne zamknięcie handlu tradycyjnego związanego z pandemią, ale jest to głęboka zmiana cywilizacyjna. Imponująca w ostatnich miesiącach dynamika wzrostu sprzedaży eobuwie.pl, jest świetnym przykładem wykorzystanej szansy, jaką stwarza ta rynkowa zmiana – powiedział Rafał Brzoska w imieniu A&R Investments Limited.

Wejście umowy w życie zależy od spełnienia warunków formalnych dotyczących odpowiednich zgód bankowych, przy czym pierwsze z nich zostały już udzielone. Grupa planuje spełnić wspomniane wymogi do końca kwietnia br.

Podpisaniu umów z inwestorami towarzyszyło także zawarcie nowej umowy z akcjonariuszem MKK3. Przewiduje ona zastąpienie dotychczas obowiązujących postanowień dotyczących możliwości wykupu przez Grupę CCC pakietu 25% udziałów w 2022 roku, zapisem o szybszym wykupie 20% z nich, tj. do dnia 30 września 2021 roku. MKK3, pozostanie właścicielem 5% akcji eobuwie.pl.

Nowi udziałowcy wspomogą CCC

– Pojawienie się dwóch nowych udziałowców pozwoli wzmocnić strukturę akcjonariatu eobuwie.pl, a jednocześnie wspomóc CCC w okresie wychodzenia z pandemii. Aktualny plan rozwoju spółki i każdy z projektów chcemy w całości zrealizować, ale też wzmocnić struktury, tak aby w pełni przygotować ją do wprowadzenia na giełdę w perspektywie 1-2 lat – mówi Marcin Czyczerski, Prezes Zarządu Grupy CCC.

Cieszę się, że ten ambitny plan, dzięki zawartej właśnie umowie, będziemy realizować wspólnie z Marcinem Grzymkowskim, założycielem spółki eobuwie.pl – dodaje Karol Półtorak, Wiceprezes Zarządu Grupy CCC.

PARTNER PORTALU

Dołączenie nowych inwestorów do zespołu eobuwie.pl to pierwszy krok na drodze do wzmocnienia korporacyjnego organizacji. Kolejnym będzie rozbudowa składu Zarządu, do którego w perspektywie pół roku dołączą między innymi:

  • Mikołaj Wezdecki, obecnie Dyrektor e-commerce w eobuwie.pl
  • Szymon Dąbrowski, obecnie Dyrektor Zakupów i Sprzedaży w eobuwie.pl

Rada Nadzorcza przewiduje dalsze wzmocnienia składów organów zarządczych eobuwie.pl.

W ciągu kilkunastu lat dynamicznego wzrostu zbudowaliśmy pozycję lidera modowego e-commerce w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Jesteśmy rozpoznawalnym brandem sprzedaży obuwia i akcesoriów i zgodnie z naszą strategią umacniamy siłę platformy Modivo, oferującej dostęp do kolekcji odzieży premium. Naszą pasją jest łączenie mody i technologii z najnowszymi rozwiązaniami logistycznymi oraz szeroką obecnością w mediach. Liczymy na to, że łącząc siły z nowymi akcjonariuszami, w jeszcze szybszym tempie rozwiniemy biznes zarówno w Polsce, jak i w kolejnych europejskich krajach – komentuje Marcin Grzymkowski, założyciel i Prezes eobuwie.pl.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział