Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Multi kontynuuje zarządzanie Galerią Pestka

Multi Poland, polski oddział Multi Corporation firmy oferujących usługi zarządzania aktywami handlowymi, przedłużyło kontrakt na zarządzanie i komercjalizację Galerii Pestka w Poznaniu z nowym właścicielem Henley Investments.

Galeria Pestka jest zarządzana przez Multi Poland od 2014 r. Trzyletni kontrakt Multi z nowym właścicielem obejmuje zarządzanie strategiczne i operacyjne centrum, a także jego komercjalizację.

– W czasie ostatnich 6 lat udało nam się uczynić z Galerii Pestka atrakcyjne miejsce handlowe na rynku poznańskim, jednym z najbardziej konkurencyjnych w Polsce, jeśli chodzi o podaż nowoczesnej powierzchni handlowej – mówi Frederic Rouleau, Head of Asset Management w Multi Poland. – W tym czasie poszerzyliśmy ofertę handlową i usługową o atrakcyjne marki sieciowe, zwiększyliśmy powierzchnie i podnieśliśmy standard i wygodę lokali kluczowych najemców. Przedłużenie kontraktu na zarządzanie tym centrum handlowym z nowym właścicielem potwierdza nasze szerokie kompetencje i doświadczenie w obszarze zarządzania nieruchomościami komercyjnymi.

– Obecny klimat na rynku nieruchomości handlowych stanowi atrakcyjny punkt wejścia do inwestowania w dobrze zlokalizowane i zarządzane obiekty – mówi Justin Meissel, Chief Investment Officer and Managing Director Europe w Henley. – 2020 zostanie zapamiętany jako rok anormalności, ponieważ życie i biznes zostały wywrócone do góry nogami przez pandemię. Cieszymy się, że znów jesteśmy na rynku jako kupujący, robiąc to, co umiemy najlepiej – pozyskujemy interesujące aktywa z wartością dodaną. Nieruchomości handlowe znajdują się teraz w fazie „resetu” i jesteśmy przekonani, że dobrze zarządzane obiekty handlowe odbudują swoją atrakcyjność dla konsumentów. Dlatego wciąż poszukujemy dobrze spozycjonowanych aktywów.

Multi posiada w zarządzaniu ponad 90 centrów handlowych w 12 krajach Europy i Turcji o łącznej powierzchni 3 mln metrów kwadratowych GLA i o całkowitej wartości ponad 8 mld euro. W Polsce firma zarządza 6 galeriami handlowymi oraz 2 biurowcami.

O Galerii Pestka

Galeria Pestka w Poznaniu to nowoczesne 2-kondygnacyjne centrum handlowe z ponad 42 tys. mkw. GLA i 72 tys. mkw. pow. użytkowej. Jest zlokalizowana 10 minut jazdy samochodem od centrum Poznania. Znajduje się tu niemal 70 lokali: sklepów, punktów usługowych, gastronomicznych oraz atrakcyjna strefą rozrywki. Wśród wielu renomowanych polskich i międzynarodowych marek, w galerii znajdują m.in. Carrefour, C&A, CCC, Deichmann, KappAhl, Intersport, Rossmann, Natura, Douglas, Bricomarche, Konsimo, Media Markt, Pepco, KiK, Tedi. Galerię wyróżnia również zlokalizowana na pierwszym poziomie ogromna przestrzeń rozrywkowa z jednym z największych w Polsce wewnętrznych placów zabaw dla dzieci – Lider, centrum CityFit oraz parkiem trampolin Stacja Grawitacja. Obiekt posiada bezpłatne, zewnętrzny i podziemny, parkingi na blisko 1000 miejsc. Jest tu również jasny foodcourt z popularnymi restauracjami i kawiarniami, jak KFC, North Fish czy Pizza Hut Express. Galeria Pestka została otwarta w 2008 r.