Mayland planuje ponowne otwarcie galerii Fort Wola

Zamknięte od 2017 roku centrum handlowe Fort Wola w Warszawie, zostanie przebudowane i ponownie otwarte. Inwestor obiektu, firma Mayland Real Estate, prowadzi obecnie proces komercjalizacji galerii. Jak ustaliła redakcja retailnet.pl – Fort Wola w nowej odsłonie najwcześniej ruszy w I kwartale 2022 rok.

Centrum handlowego Fort Wola przy ulicy Połczyńskiej 4 działało w latach 2001 – 2017. Potem planowano rozbudowę obiektu, i wprowadzenie sklepu IKEA. Jednak inwestycja nie doszła do skutku. Teraz firma Mayland planuje wznowić działalność Fort Wola. – Liczymy, że ponowne otwarcie centrum handlowego nastąpi w I kwartale 2022 roku, ale dokładny termin oraz szczegóły inwestycji będziemy mogli podać za kilka miesięcy – mówi redakcji retailnet.pl Agata Uszyńska z Mayland Real Estate.

R E K L A M A

Odświeżony Fort Wola 

Według informacji lokalnej prasy, nowy Fort Wola nie będzie konkurować z Wola Parkiem. Spółka Mayland zamierza postawić na sklepy i punkty usługowe należące do małych i średnich firm, licząc głównie na klientów z Odolan i Jelonek. Na pewno impulsem, który może pomóc w komercjalizacji CH Fort Wola, jest zamknięcie hipermarketu Tesco przy ul. Górczewskiej.

Nowy Fort Wola to projekt przebudowy zakładający przekształcenie istniejącego centrum handlowego I generacji – Fort Wola – w wygodne miejsce codziennych zakupów. Teren zlokalizowany przy jednej z głównych ulic Warszawy – Wolskiej, przechodzącej w ul. Połczyńską w bliskiej odległości od skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich. Bezpośredni zjazd z trasy szybkiego ruchu S8 w ul. Połczyńską pozwala na szybki dojazd z prawo i lewobrzeżnej Warszawy. Fort Wola dysponować będzie powierzchnią 28 tys. mkw. GLA, gdzie znajdzie się 75 lokali. oraz parkingiem na 1679 miejsc.

PARTNERZY PORTALU

Fact White Cat

Mayland Real Estate to deweloper i zarządca dużych obiektów handlowych w Polsce. Firma działa na polskim rynku od 1995 r., jako spółka Grupy Casino. Mayland oddał do użytku centra handlowe: Serenadę w Krakowie, Rivierę w Gdyni, Jantar w Słupsku, Pogorię w Dąbrowie Górniczej­­ oraz Karolinkę w Opolu.

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codzienny newsletter dla profesjonalistów rynku centrów handlowych