Sukcesja po raz czwarty wystawiona na sprzedaż

Łódzkie centrum handlowe Sukcesja zostało już po raz czwarty wystawione na sprzedaż. Obecna cena wywoławcza to 85 mln zł. Oferty można składać do 6 sierpnia.  Koperty z ofertami zostaną otwarte 10 sierpnia w Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Śródmieścia

Trzy dotychczasowe przetargi zakończyły się fiaskiem, chociaż cena spółki Fabryka Biznesu, która jest właścicielem galerii “Sukcesja”, była sukcesywnie obniżana. W pierwszym przetargu cena wywoławcza wynosiła 126 mln zł. W drugim cena spadła do 120 mln zł, a w trzecim do 99 milionów.

Otwarta w 2015 roku Sukcesja jest najnowszym centrum handlowym w Łodzi.  Całkowita powierzchnia to 128 tys. mkw. z czego około 45 tys. mkw. stanowiła powierzchnia najmu.  Od samego początku Sukcesja miała jednak problem z komercjalizacją, w konsekwencji czego na początku 2019 r. złożono wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, które zostało jednak umorzone 31 października 2019 r. Powodem umorzenia był brak porozumienia z  konsorcjum banków.

Fabryka Biznesu, czyli inwestor Sukcesji, próbowała ratować projekt znajdując inwestora zewnętrznego. Ostatecznie o losie Sukcesji zdecydował jednak COVID. W czasie pierwszego lockdownu Sukcesja jako jedna z pierwszych wprowadziła abolicję czynszową dla swoich najemców. Kryzys wywołany pandemią miał jednak katastrofalny wpływ na ten projekt.  Od kwietnia ubiegłego roku Sukcesja była w stanie upadłości. Po 5 latach działalności, 30 czerwca 2020 roku, galeria została zamknięta.

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codzienny newsletter dla profesjonalistów rynku centrów handlowych