Intersport szacuje wyniki za I kwartał: sprzedaż e-com wzrosła o ponad 19 proc.

Spółka Intersport Polska S.A. poinformowała, że w I kwartale roku obrotowego 2021/2022 tj. od 1 kwietnia do 30 czerwca 2021 roku wypracowała we wszystkich kanałach sprzedaży (sklepy, e-com, hurt) łączne przychody netto w wysokości 50.307 tys. zł, czyli o 42,8% wyższe w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku (było: 35.233 tys. zł).

Obroty netto spółki w ujęciu LFL (tj. na bazie porównywalnych sklepów) wyniosły 23.299 tys. zł czyli było o 22,8% wyższe w porównaniu do analogicznego okresu. Sprzedaż e-com wzrosła w tym okresie o 19,1% i stanowiła 19% udziału w ogólnej sprzedaży detalicznej.

Spółka Intersport znacznie poprawiła wynik brutto zmniejszając stratę do poziomu 1.249 czyli o 67,8% w stosunku do poprzedniego roku (była: strata brutto 3.883 tys. zł). Znacznie poprawiła także wynik EBITDA zmniejszając stratę do poziomu – 1.048 tys. zł (była: EBITDA -2.393 tys. zł) tj. o 56,2%.

Spółka wypracowała masę marży rok do roku o 91,5% wyższą, co przyczyniło się do ograniczenia strat w czasie pandemii COVID-19, która spowodowała zamknięcie sklepów i brak przychodów w głównym kanale sprzedaży w kwietniu.

Intersport: poprawa wyników dzięki korekcie strategii

– Pierwszy kwartał był czasem, w którym adoptowano biznes do nowych zachowań klientów przez pryzmat zaktualizowanej strategii spółki. Wprowadzono zmiany polityki handlowej i komunikacyjnej w spółce oraz standardy działań operacyjnych. Korekta strategii oraz poprawa efektywności działań operacyjnych znalazła swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych spółki. Kwiecień był miesiącem lockdownu (kiedy wszystkie sklepy zlokalizowane w centrach handlowych były zamknięte), maj potwierdził sprawność operacyjną Spółki, efekty zmian widoczne były szczególnie w czerwcu, kiedy to firma uzyskała rentowność biznesu. Ten pozytywny dla spółki trend utrzymuje się również w lipcu – czytamy w komunikacie spółki.

Przedstawione powyżej wyniki finansowe. jak poinformowano, mają charakter szacunkowy, a ich obliczenia zostały dokonane według aktualnej wiedzy Zarządu. Publikacja ostatecznego raportu finansowego za I kwartał roku obrotowego 2020/2021 planowana jest na 23 sierpnia 2021 r.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE

Najemcy

odzież i artykuły sportowe
Lokalizacji: 35
Intersport to grupa zrzeszająca podmioty gospodarcze prowadzące samodzielną działalność handlową, mające prawo do posługiwania się znakiem towarowym Intersport. Grupa jest…
Baza danych

Firmy

Grupa Intersport jest organizacją zajmującą się detaliczną sprzedażą artykułów turystycznych i sportowych. Około 80 proc. oferty sieci Intersport to asortyment…
Baza danych
Scroll to Top