Rejestracja na SCF 2023 Fall!
Dołącz do 1200 uczestników

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

Dino przyspiesza z ekspansją

W I półroczu 2021 r. ogólnopolska sieć sklepów spożywczych Dino Polska otworzyła 150 marketów i na koniec czerwca sieć Dino liczyła 1622 sklepy. Oznacza to, że pomijając niedziele, każdego dnia w Polsce uruchamiany był nowy sklep Dino.

Otwarcie 150 nowych marketów Dino w pierwszym półroczu 2021 r. oznacza znaczące przyspieszenie rozwoju sieci w stosunku do analogicznego okresu 2020 r., kiedy uruchomione zostały 84 sklepy Dino. Z kolei w okresie ostatnich 12 miesięcy sieć urosła o 320 sklepów, czyli o blisko 25 proc.

Dynamiczne tempo ekspansji sieci Dino

– Jesteśmy dobrze przygotowani do utrzymania wysokiego tempa ekspansji geograficznej w kolejnych kwartałach. Pozytywny odzew konsumentów, który obserwujemy w przypadku nowo otwartych marketów Dino daje nam dużo satysfakcji i mobilizuje nas do dalszego rozwoju sieci. Równocześnie staramy się aby rozwój ten odbywał się w coraz większym stopniu w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, dlatego zwiększamy nasze inwestycje także w odnawialne źródła energii elektrycznej – mówi Michał Krauze, Członek Zarządu Dino Polska S.A.

Na koniec czerwca 2021 r. 628 marketów Dino posiadało własne instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy wynoszącej blisko 23MW. W stosunku do końca 2020 r. oznacza to wzrost o 263 markety, dzięki czemu zapotrzebowanie Grupy na energię elektryczną w coraz większym stopniu jest zaspokajane z energii słonecznej. W rezultacie w pierwszym półroczu 2021 r. Dino Polska wygenerowała 7 GWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, o 7 razy więcej niż przed rokiem.

W maju 2021 r. działalność rozpoczęło 6 centrum dystrybucyjne Dino Polska zlokalizowane w Sieroniowicach, w województwie opolskim. Równolegle finalizowana była budowa siódmego centrum dystrybucyjnego w Sierpcu, w województwie mazowieckim, które zostanie uruchomione po wakacjach. Łączne nakłady inwestycyjne Dino Polska, obejmujące głównie rozwój sieci i zaplecza logistycznego, wyniosły w pierwszym półroczu 2021 r. przeszło 700 mln zł, o 63 proc. więcej niż przed rokiem.

– Liczby mówią same za siebie. W pierwszym półroczu zakupy w sklepach Dino robiło średnio ponad 1 mln osób dziennie, co oznacza wzrost o ponad 33% w stosunku do I półrocza 2020 r. Wsłuchujemy się w potrzeby konsumentów i stale pracujemy na ich zaufanie, oferując wysokiej jakości produkty w atrakcyjnych cenach – mówi Izabela Biadała, Członek Zarządu Dino Polska.Łącznia wartość przychodów ze sprzedaży Grupy Dino przekroczyła w I półroczu 2021 r. 6 mld zł, podczas gdy w analogicznym okresie 2020 r. było to 4,7 mld zł. Dynamika sprzedaży w sklepach, które istnieją od co najmniej roku (like-for-like; LfL) wyniosła 9,5%.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział