scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Marki VRG notują duży wzrost sprzedaży

vistula-witryna

Przychody VRG w październiku wyniosły 82,9 mln zł, co oznacza wzrost o 55,8 proc. rdr.  Narastająco od początku roku przychody VRG wyniosły 804,1 mln zł i były wyższe  o 19,1 proc. niż w roku ubiegłym.

Pażdziernik był dobrym miesiącem dla obu kanałów sprzedaży VRG.

Fashion i segment jubilerski w górę

Przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie odzieżowym (marki Vistula, Bytom, Wólczanka, Deni Cler) wyniosły w październiku około 42,1 mln zł i były wyższe rdr o około 51,2 proc. W okresie styczeń-październik w tym segmencie przychody wyniosły około 418,3 mln zł i były wyższe o około 6 proc. rdr.

Przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie jubilerskim (marka W.KRUK) wyniosły w październiku około 38 mln zł i były wyższe rdr o około 58,8 proc. W ujęciu narastającym wartość przychodów w tym segmencie wyniosła około 361 mln zł, czyli wzrosła o 39 proc. rdr.

Sprzedaż online ukształtowała się w październiku na poziomie 9,7 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 35,4 proc. Łącznie w okresie styczeń-październik sprzedaż online wyniosła 151,3 mln zł, co oznacza spadek o 4,2 proc. rdr.

Wzrost marży przy mniejszej powierzchni

VRG poinformowało, że skonsolidowana marża ze sprzedaży osiągnięta w październiku wyniosła około 55,1 proc. i była wyższa rdr o około 0,8 pp. Narastająco od początku roku, marża wyniosła 52,5 proc. i była wyższa o 4 pp. rdr.

Łączna powierzchnia sprzedaży detalicznej grupy na koniec października wyniosła 52,2 tys. m kw. i była niższa o 1,5 proc. niż rok wcześniej.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Najemcy

vistula-logo1a
odzież męska
Lokalizacji: 144
Polska sieć modowa z ofertą dla mężczyzn. Marka należy do Vistula Group S.A. Vistula Group kontynuuje tradycję krakowskich zakładów odzieżowych…
Baza danych

Firmy

VRG S.A. to spółka powstała z połączenia Vistula Group ze spółką Bytom. Oficjalne przejęcie 100 proc. udziałów spółki Bytom przez…
Baza danych

Codzienny newsletter
SCF News | Retailnet.pl

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required