Kazar aktywnie angażuje się w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie

Z inicjatywy prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz właściciela firmy Kazar Artura Kazienko w Przemyślu przy ulicy Lwowskiej powstało centrum pomocy humanitarnej i centrum logistyczne. Placówka o powierzchni 12 tys. mzostała przygotowana w budynku, w którym kiedyś znajdował się hipermarket. Zapewniono tym samym nawet 300 miejsc noclegowych.

 W centrum pomocy humanitarnej i centrum logistycznym trwają aktualnie ostatnie prace przygotowawcze. Placówka koordynuje także dystrybucję zebranych darów. Tuż przy obiekcie stanął również ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, który oferuje pomoc pediatryczną dla uchodźców.

R E K L A M A
Food Fyrtel

– Za mną stoją właściciele największych firm w Polsce, którzy już zadeklarowali swoje wsparcie dla tej inicjatywy. Jestem pewien, że będziemy w stanie przygotować to centrum w sposób perfekcyjny i zapewnić uchodźcom warunki na miarę możliwości tego obiektu – powiedział Artur Kazienko, właściciel firmy Kazar.

Kazar, którego siedziba znajduje się zaledwie 10 km od granicy z Ukrainą, oferuje potrzebującym również pomoc finansową, psychologiczną oraz prawną. W niesienie wsparcia wschodnim sąsiadom zaangażowali się pracownicy firmy, a niektórzy z nich zostali oddelegowani do pomocy uchodźcom również w godzinach pracy. Rodzimy producent przekazuje także potrzebującym obuwie – zarówno osobom przebywającym po stronie polskiej, jak i ukraińskiej.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział