Newsletter SCF News
Dołącz do 6000 odbiorców!

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

Wyjątkowa współpraca Galerii Łomianki z Kampinoskim Parkiem Narodowym

Zgodnie z hasłem „Naturalnie, wszystko blisko”, Galeria Łomianki prowadzi działania ekologiczne i edukacyjne w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Bliskość natury – zwłaszcza Kampinoskiego Parku Narodowego – uwrażliwia na kwestie związane z ekologią i dbałością o środowisko naturalne, które od samego początku są ważnym elementem tożsamości Galerii. W jednym z lokali obiektu ruszyła właśnie wystawa fotograficzna „Zwierzęta Puszczy Kampinoskiej”, inaugurująca współpracę Galerii Łomianki z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Przestrzeń będzie wspierała działania promocyjne i edukacyjne prowadzone przez KPN.

Współpraca z Kampinoskim Parkiem Narodowym oraz związane z nią nowe perspektywy ogromnie nas cieszą. Mieszkańcy Warszawy coraz chętniej odwiedzają „Zielone Płuca Warszawy”, lecz wiedza na temat korzystania z dobrodziejstw natury wymaga stałej edukacji. Dlatego stworzyliśmy na terenie Galerii Łomianki otwartą przestrzeń promującą Puszczę Kampinoską – mówi Agnieszka Parchimowicz, Marketing Manager Galerii Łomianki.

Bohaterem wystawy „Zwierzęta Puszczy Kampinoskiej”, która inauguruje współpracę Galerii Łomianki i Kampinoskiego Parku Narodowego, jest niezwykła fauna tego regionu. To między innymi ze względu na bogactwo królestwa zwierzęcego, park wszedł w skład Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Ocenia się, że może tu występować prawie 50% krajowej fauny, czyli do 16,5 tys. gatunków. Przestrzeń jest otwarta dla zwiedzających w godzinach otwarcia Galerii Łomianki, od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 – 21:00. W lokalu dostępne są także broszury oraz materiały edukacyjne dla dzieci.

Poprzez wystawę, Galeria Łomianki zaprasza do siebie Park Narodowy – dzika przyroda przenika w ten sposób do wnętrza galerii handlowej, symbolu współczesnego miasta. Współpraca udowadnia, że przyjaźń pomiędzy dwoma pozornie sprzecznymi siłami – naturą i miastem, jest nie tylko możliwa, ale konieczna. Mówi o tym, jak ważne jest poszanowanie środowiska naturalnego i jak duży wpływ ma ono na życie zarówno nasze oraz przyszłych pokoleń. To kolejne działanie Galerii na rzecz lokalnej społeczności, która swoją rolę traktuje odpowiedzialnie, stając się swoistym „sąsiedzkim miejscem spotkań” – dodaje mówi Agnieszka Parchimowicz.

Galeria Łomianki znajduje się tuż przy Kampinoskim Parku Narodowym. Można tu znaleźć kilkadziesiąt modowych butików popularnych, cenionych marek, punkty usługowe i hipermarket Auchan. To nie tylko doskonałe miejsce na kameralne zakupy blisko natury, ale także przestrzeń do odpoczynku, pracy i bezpiecznej rodzinnej zabawy. Galeria Łomianki tętni lokalnym życiem, zapewniając wszystkim odwiedzającym niezliczone atrakcje – wydarzenia rozrywkowe, kulturalne, kulinarne, hobbystyczne czy edukacyjne.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział