scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

DOR Plaza z nowymi najemcami na pokładzie!

DOR Plaza

DOR Group, właściciel parku handlowego DOR Plaza w Częstochowie, podpisał kolejne umowy z najemcami powierzchni handlowo-usługowych. Do listy najemców dołączyły marki Maxi Zoo, PEPCO i Verona. Aktualny poziom komercjalizacji I fazy retail parku przekroczył 90%. Umowy najmu na pozostałą powierzchnię są w trakcie finalizacji ze znanymi i popularnymi markami. Zakończenie budowy obiektu przewidziano pod koniec maja, natomiast otwarcie galerii dla klientów planowane jest w sierpniu br.

Dołączenie marek Maxi Zoo, PEPCO i Verona do grona najemców doprowadziło komercjalizację I etapu DOR Plaza w Częstochowie do poziomu 90%. – Podpisane umowy zbliżają nas do dopełnienia listy najemców. W naszej ofercie znajdują się jeszcze mniejsze lokale, które powinny zainteresować zarówno sieciowe podmioty, jak i lokalnych dostawców doceniających potencjał komercyjny DOR Plaza i pragnących dołączyć do atrakcyjnego wachlarza najemców jak m.in.: Inmedio, Jula, Jysk, Media Expert, Rossmann, czy Sinsay. Naszym celem jest stworzenie szerokiego tenant mixu oferującego klientom dopasowaną do ich potrzeb ofertę produktów – powiedział Michał Malecki, Head of Lease Department CREAM Property Advisors. Strategia komercjalizacji przewiduje długoterminowy wynajem powierzchni. Umowy najmu z poszczególnymi najemcami DOR Plaza podpisywane są na okresy nie krótsze niż 5 lat.

Głównym najemcą obiektu w Częstochowie przy ulicy Drogowców jest sieć spożywcza Carrefour, któremu powierzchnia została już przekazana i aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe. Pozostałe marki wchodzące w skład portfolio uzupełnią ofertę handlową galerii o różnorodny asortyment zaspokajający podstawowe potrzeby zakupowe mieszkańców Częstochowy i okolic. Wśród najemców DOR Plaza znajdą się Inmedio, Jula, Jysk, Media Expert, Rossmann, Sinsay oraz nowo pozyskane brandy Maxi Zoo, PEPCO i Verona. Na terenie parku znajduje się również stacja benzynowa Moya, która jest już otwarta i cieszy się zainteresowaniem klientów.

Prace budowlane zakładają dostosowanie galerii do nowego i bardziej popularnego formatu parku handlowego. Zmianie ulegną wejścia do sklepów, do których będzie można wejść bezpośrednio z parkingu, co zgodne jest z aktualnymi standardami rynkowymi sprzyjającymi swobodnym zakupom. Docelowo częstochowski retail park będzie miał 17,5 tys. mkw. powierzchni najmu oraz dobrze rozplanowany parking liczący około 600 miejsc postojowych.

Za komercjalizację obiektu odpowiada CREAM Property Advisors.

Grupa Kapitałowa DOR Group na polskim rynku nieruchomości obecna jest od 1999 roku. Od tego czasu firma stale zwiększa skalę swojej działalności na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych poprzez dynamiczny rozwój oraz akwizycje. Wśród dotychczasowych realizacji dewelopera znalazły się inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i okolicach: Szucha Residence, Nad Jeziorem, Anielin Park, Wilanów Residence czy Bemowo Park. Aktualnie Dor Group realizuje inwestycję mieszkaniową na Wilanowie w Warszawie, gdzie powstanie 300 mieszkań oraz nowoczesny budynek biurowy Wiśniowy Plaza o łącznej powierzchni 15 tys. mkw. w warszawskiej dzielnicy Włochy. Dor Group jest także właścicielem parku logistyczno-technicznego w podwarszawskim Piasecznie o powierzchni 23 tys. mkw. Najnowszym obiektem uzupełniającym portfel nieruchomości Grupy Kapitałowej jest park handlowy Dor Plaza w Częstochowie, którego pozyskanie jest spójne ze strategią biznesową Grupy uwzględniającą koncentrację działalności w obrębie segmentu nieruchomości komercyjnych w Polsce.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Projekty

Dor Plaza
park handlowy
17 500 m2
Dor Plaza powstanie na terenie po dawnym obiekcie handlowym Tesco w Częstochowie przy ul. Drogowców. Teren o powierzchni około 65…
Baza danych

Firmy

cream-logo
retail agency, property management, usługi doradcze
CREAM Property Advisors oferuje pełny zakres usług związanych z nieruchomościami komercyjnymi. Firma specjalizuje się w asset i property managemencie, leasingu…
Baza danych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required