Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Piąty w Polsce sklep LEGO® ruszy w Gdańsku

Sklep LEGO® w Gdańsku będzie pierwszym oficjalnym sklepem detalicznym tej marki w Gdańsku i województwie pomorskim oraz piątym w Polsce. To już drugie otwarcie oficjalnego sklepu LEGO w Polsce w tym roku.

Grupa LEGO zapowiedziała kolejne, po Poznaniu, otwarcie sklepu, które odbędzie się już we wrześniu w Gdańsku. Fani marki będą mogli poznać w praktyce na czym polega koncepcja „Retailtainmentu”, zakładająca połączenie zakupów z zabawą, a także podziwiać zaprojektowany i zbudowany specjalnie z tej okazji model zbudowany z klocków LEGO inspirowany Gdańskiem.
Obok szerokiej oferty najnowszych zestawów LEGO odwiedzjący sklep będą mogli spędzić czas na kreatywnej zabawie klockami LEGO. Wśród wyjątkowych rozwiązań dostępnych tylko w sklepach LEGO znajdą się m.in.: Ściana Pick a Brick Lego wypełniona klockami o różnych wielkościach i kolorach, Fabryka Minifigurek, w której można stworzyć swoją własną minifugurkę. Dla klientów przygotowano także comiesięczne bezpłatne wyzwania i wydarzenia związane z budowaniem.

W nowym sklepie LEGO do kupienia będą limitowane serie i zestawy niedostępne w innych kanałach sprzedaży, a także produktowe nowości, wśród nich m.in.: LEGO Star Wars™ Landspeeder Luke’a Skywalkera, Harry Potter™ Pokątna aleja, Hotel Boutique, Titanic czy Gwiaździsta noc Vincenta van Gougha.

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Wiele korzyści przewidziano także dla członków programu LEGO VIP, którzy oprócz ekskluzywnych prezentów będą mogli otrzymać podwójne punkty za zakupy w sklepie LEGO w Gdańsku.
Kai Merkle, dyrektor Retail na Polskę, komentuje: „Sklep LEGO to miejsce, w którym wyobraźnia nie zna granic. Na ścianie Pick a Brick znajduje się szeroki wybór klocków, z których można rozpocząć budowę swojej indywidualnej konstrukcji”.

Wszelkie informacje dot. oficjalnej daty otwarcia oraz wydarzeń towarzyszących zostaną ogłoszone wkrótce.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.
Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.LEGO.com.