scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Matejko, Dali, Leonardo da Vinci w Alfa Centrum

Wystawa z klocków w Alfa Centrum. Autor - Prograffing.

W czerwcu w Alfa Centrum swoją premierę miała wyjątkowa wystawa obrazów słynnych artystów, które powstały z klocków konstrukcyjnych. Perłą jest Hołd Pruski Jana Matejki, składający się z 73 533 elementów. To największy w Polsce obraz z klocków. Obok takie dzieła jak: Dama z gronostajem, Ostatnia Wieczerza czy Krzyk. Wystawa potrwa do końca miesiąca.

Twórca wystawy wziął na warsztat kilkanaście dzieł światowej sławy malarzy i grafików, a następnie za pomocą tysięcy klocków ręcznie odwzorował ich dzieła. Tak powstała niepowtarzalna wystawa, która w ciekawej formie pokazuje historię sztuki oraz klimat różnych epok. Klejnotem koronnym wystawy jest dzieło inspirowane Hołdem Pruskim Jana Matejki. Prezentowana re-produkcja to największy w Polsce obraz z klocków. Składa się on z 73 533 elementów i wraz z pięknie zdobioną ramą zajmuje ponad 8 mkw.

– Klocki konstrukcyjne to dziś doskonałe narzędzie edukacji, kontaktu z kulturą, poznawania historii sztuki. Dlatego myślę, że ta wystawa może zainteresować niemal wszystkich – niezależnie od wieku. Klocki to coraz częściej pasja już nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy chętnie spędzają w ten sposób wolny czas. Nasza ekspozycja pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych – mówi Joanna Uszyńska, Regional Marketing Manager Alfa Centrum. Wystawa obrazów z klocków to również świetne narzędzie edukacyjne dla szkół – dodaje.

Wystawa jest zlokalizowana na pasażach Alfa Centrum. Wszystkie obrazy są wyeksponowane jak w tradycyjnej galerii. Przy każdym z nich znajduje się tabliczka informacyjna z nazwą obrazu, jego wymiarem i liczbą użytych klocków. Za pomocą kodu QR można wysłuchać na swoim smartfonie klipu dźwiękowego na temat danego dzieła.

Alfa Centrum to połączenie tradycji z nowoczesnością. W zabytkowych budynkach fabryki Eugeniusza Beckera, współczesność przeplata się z wielką historią włókiennictwa. Atmosfera tradycji modowej i świetna lokalizacja, w ścisłym centrum Białegostoku, sprzyjają zakupom oraz spotkaniom towarzyskim. Na powierzchni 36 600 m², na 3 przestronnych poziomach znajduje się ponad 157 lokali handlowych i usługowych. Obiekt w pełni przystosowany jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne oraz rodziny z małymi dziećmi: zakupy ułatwiają specjalne podjazdy, przystosowane miejsca parkingowe, windy, szerokie wejścia. Właścicielem Alfa Centrum w Białymstoku jest NEPI Rockcastle sp. z o.o. Zarządcą obiektu jest firma Apsys Polska.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Projekty

Alfa Centrum w Białymstoku
galeria handlowa
37 000 m2
Centrum handlowe Alfa Centrum Białystok zlokalizowane jest w sercu Białegostoku. Zostało wybudowane w 2008 roku, na pofabrycznych terenach dawnej fabryki…
Baza danych

Firmy

nepi-rockcastle-logo
developer/inwestor
Rockcastle Poland Sp. z o.o. należy do NEPI Rockcastle -  grupy inwestycyjnej i deweloperskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. NEPI Rockcastle posiada…
Baza danych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required