scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

GUESS swoją logistykę powierzył Arvato Supply Chain Solutions

arvato-gues

GUESS to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży odzieżowej, która zdywersyfikowała swoje operacje logistyczne i powierzyła ich obsługę Arvato Supply Chain Solutions. Usługi logistyczne świadczone są w centrum magazynowym CLIP w Jasinie k. Poznania, zarówno dla kanału e-commerce, jak i B2B (business-to-business).

GUESS poszukiwał zaufanego partnera, z którym chciał zbudować długoterminową i owocną współpracę w zarządzaniu międzynarodowym biznesem internetowym.

Sytuacja początkowa

Klienci końcowi musieli mieć zapewnione bezpoblemowe doświadczenie zakupowe, a kolejnymi krokiem była dywersyfikacja biznesu oraz osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności. Działająca już we Włoszech marka odzieżowa premium zbadała możliwości dalszej ekspansji magazynowej w Europie Północno-Środkowej skupiając się na Polsce. Kluczowym było znalezienie międzynarodowego dostawcy usług w zakresie łańcucha dostaw i e-commerce, który mógł zapewnić najwyższy poziom obsługi.

„Otwarcie dedykowanego centrum obsługi e-commerce to efekt doskonałej współpracy Arvato Supply Chain Solutions i GUESS, osiągniętej pomimowielu niewiadomych związanych z pandemią, podczas której narodził się ten projekt.” – mówi Marcello De Melgazz, European Logistics Senior Director, GUESS.

Rozwiązanie

GUESS docenił doświadczenie Arvato Supply Chain Solutions w obsłudze międzynarodowych projektów e-commerce. Poznański obszar i centrum logistyczne w Jasinie nazywane są bramą do Europy Zachodniej: ze względu na obecność większości firm kurierskich oraz rozwiniętą infrastrukturę logistyczną. W ten sposób firma spełnia oczekiwania obsługi najwyższej jakości wymaganej przez klientów GUESS. Na dedykowanej dla GUESS powierzchni 20 000 m2 Arvato Supply Chain Solutions św.iadczy zarówno usługi B2C, jak i B2B. Centrum logistyczne zapewnia obsługę przyjęcia i magazynowania towaru, kompletacji i pakowania oraz obsługę zwrotów i usługi VAS dla produktów odzieżowych, torebek, obuwia oraz artykułów gospodarstwa domowego i akcesoriów.

 

 

 

 

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Najemcy

guess-logo
obuwie męskie, obuwie damskie, odzież damska, odzież i artykuły dziecięce, odzież męska, odzież młodzieżowa
Lokalizacji: 65
Marka Guess rozpoczęła swoją działalność w 1981 roku. Od tego czasu znacząco się rozwinęła i przekształciła w międzynarodową markę odzieżową.…
Baza danych

Firmy

arvato-bertelsman
e-commerce, logistyka, nowe technologie
Arvato Supply Chain Solutions jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań typu order-to-cash dla m.in. sieci handlowych. Pracując w 85 lokalizacjach…
Baza danych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

Subscribe

* indicates required