PARTNER PORTALU

PARTNER PORTALU

Recomaty pojawią się w drogeriach Rossmanna

W biurowcu Rossmanna w Łodzi działa pierwszy w firmie recomat na butelki PET, aluminiowe puszki i nakrętki. Jeszcze w tym roku Rossmann wdroży dwa kolejne takie urządzenia w centrali. Planowane jest, aby stopniowo były wprowadzane również do drogerii.

Od kilku lat w biurowcu segregowane są odpady. Zrezygnowano z wody w plastikowych butelkach w salach konferencyjnych, a w kuchniach ustawiono dystrybutory z wodą. Teraz Rossmann zrobił kolejny krok i ustawił w biurowcu recomat.

Jest on prosty w obsłudze. Wystarczy zeskanować specjalnym czytnikiem kod kresowy butelki lub puszki. Po chwili otworzy się wrzutnia, do której wkłada się przedmiot do recyklingu. Automat po kodzie kreskowym rozpozna rodzaj opakowania i skieruje je do właściwego worka. Całość potrwa kilkanaście sekund.

Recomat jednorazowo może pomieścić 8 kg plastiku i 9 kg aluminium. Następnie wszystkie zgromadzone odpady trafiają do recyklingu.

Recomat stanął w centrali Rossmann w Łodzi, gdzie na co dzień pracuje ponad 1.200 pracowników. Do korzystania z niego zachęca także system zbierania punktów i wymiana ich na rożne benefity. Wystarczy zainstalować specjalną aplikację, która za każdą butelkę i puszkę dodaje nam na konto 1 pkt. Można je wymienić na kody rabatowe do sklepów partnerskich (np. sportowych, ze sprzętem AGD) lub ekologiczne upominki od firmy.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział