Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Rossmann efektywnym podatnikiem

Rossmann SDP zapłacił do budżetu państwa 238 mln zł podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) za 2021r. Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że Rossmann jest jednym z najefektywniejszych podatników CIT wśród firm handlowych.

– Nasza firma zasiliła budżet państwa kwotą 354 mln zł: 238 mln zł z tytułu CIT za ubiegły rok oraz 116 mln zł podatku od sprzedaży detalicznej. Według wyliczeń dziennika „Rzeczpospolita” Rossmann jest jedną z najbardziej efektywnych firm w branży handlowej płacących podatek CIT. Wyniósł on 2,5 proc. naszych przychodów (dla porównania w przypadku Biedronki to 1 proc.) – informuje Agata Nowakowska, Rzecznik Prasowy sieci Rossmann.

Jak, informuje rzeczniczka Rossmann, nie są to jedyne podatki odprowadzane przez Rossmanna. Kolejne 73 mln zł wyniósł zapłacony w ubiegłym roku podatek PIT od wynagrodzeń naszych pracowników, a 5 mln zł wpłynęło do samorządów z tytułu podatków od nieruchomości.

Rozwój sieci Rossmann

Rossmann jest właścicielem ponad 4,3 tys. drogerii w: Polsce, Niemczech, Czechach, Turcji, Albanii, Kosowie, Hiszpanii i na Węgrzech. W Polsce sieć tworzy ponad 1,6 tys. sklepów. Sieć rozwija się w miastach posiadających co najmniej 7 000 mieszkańców usytuowanych w atrakcyjnych miejscach (centra miast i dużych osiedli, pasaże handlowe, promenady) i blisko supermarketów spożywczych. Rossmann otwiera drogerie o powierzchni od około 200 do 600 mkw. Preferuje powierzchnie znajdujące się na parterach budynków.

Rekalma Apsys
r e k l a m a