Prace przy rozbudowie Toruń Plaza dobiegają końca

Centrum Handlowo-Rozrywkowe Toruń Plaza w marcu tego roku ogłosiło start rozbudowy. Proces budowy wolnostojącego obiektu handlowego rozpoczął się na działce bezpośrednio sąsiadującej z Centrum.

Nowa część Centrum to łączna powierzchnia ponad 3600 m.kw., a ST Plaza Management podpisała już umowy najmu na dwa nowe sklepy wielkopowierzchniowe z Jula i JYSK.

Nowa oferta najemców z kategorii dom i wnętrze

W nowej części Toruń Plaza już niebawem zostanie otwarty sklep marki Jula. Jest to znana sieć multimarketów oferująca 15 000 wyselekcjonowanych produktów do majsterkowania i projektów domowych, aktywnego spędzania czasu w domu, w ogrodzie oraz w plenerze, a także ułatwiających życie codzienne. Jula proponuje unikalny koncept multimarketu, gdzie klienci mogą znaleźć szeroki asortyment produktów z różnych kategorii. Misją Jula jest zachęcanie do samodzielnej realizacji domowych projektów. Asortyment sklepów oparty jest w większości o marki własne, które cechuje wysoka jakość oraz o inne znane marki. Jula AB to przedsiębiorstwo rodzinne – magazyn centralny i siedziba główna znajdują się w miejscowości Skara w Szwecji. Obecnie sieć posiada multimarkety w Szwecji, Norwegii oraz w Polsce. 

R E K L A M A
Food Fyrtel

Pierwszy sklep otwiera się także w Finlandii. Marka była wielokrotnie wyróżniana prestiżowymi nagrodami w kategorii jakości obsługi, etyki w biznesie, czy wyborów konsumenckich. Jula w Toruń Plaza jest 19 sklepem Jula w Polsce i będzie jedynym sklepem w Toruniu. Multimarket będzie zajmował powierzchnię około 2400 m.kw.

Drugi najemca to także znana marka z kategorii dom i wnętrze – JYSK, czyli międzynarodowa sieć handlowa, wywodząca się z Danii. Sami o sobie mówią, że sprzedają „wszystko dla domu”. Sieć założona została przez Larsa Larsena, który w 1979 roku otworzył swój pierwszy sklep w duńskim mieście Aarhus. JYSK obejmuje obecnie ponad 3 000 sklepów w 51 krajach, w tym 270 w Polsce.

Marka funkcjonuje na rynku polskim od 2000 r. Salon w Toruń Plaza zajmie powierzchnię około 1 300 m.kw. i zostanie zaprojektowany według najnowszego konceptu aranżacji sklepów sieci JYSK.

Nowe salony będą doskonałym uzupełnieniem asortymentu z kategorii dom i wnętrza w Toruń Plaza. Już niedługo Klienci będą mogli skorzystać z poszerzonej oferty Centrum i umeblować oraz zaaranżować wnętrza swoich czterech kątów od A do Z pod jednym dachem.

„Nowa powierzchnia najmu znajdzie się w jednokondygnacyjnym budynku handlowym położonym bezpośrednio przy głównym wejściu do Centrum od strony ulicy Broniewskiego. Obiekt będzie komunikacyjnie i funkcjonalnie zintegrowany z resztą Centrum.” – mówi Monika Alicka, Country Director w ST Plaza Management, spółce zarządzającej Centrum.

Rozbudowa zbliża się wielkimi krokami ku końcowi, a otwarcie nowego budynku Toruń Plaza planowane jest na przełom listopada i grudnia 2022 roku. Całkowita powierzchnia najmu Centrum po rozbudowie będzie wynosiła prawie 44 tys. m.kw.

Aktualni najemcy Toruń Plaza

Toruń Plaza mieści się przy ul. Broniewskiego w Toruniu. To jedno z największych centrów handlowych w województwie kujawsko-pomorskim, oferujące na powierzchni ponad 40 tys. m.kw. bogaty wybór znanych i cenionych marek. W gronie najemców Centrum znajdują się m.in. Zara, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, H&M, NewYorker, C&A, pełne portfolio marek należących do grupy LPP, dwupoziomowy salon TK Maxx oraz wielkopowierzchniowe sklepy Half Price, Martes Sport, Sports Direct i Mediaexpert. To również w Toruń Plaza znajduje się supermarket Lidl, całodobowa siłownia CityFit, 8-salowe kino Cinema City, jedyna w Toruniu Sala Zabaw Fikołki oraz wielotorowa kręgielnia Lucky Star, a także szeroka oferta restauracji i kawiarni.

ST Plaza Management to spółka zajmująca się komercjalizacją i zarządzaniem obiektami handlowymi. W jej portfolio znajdują się 3 centra handlowo-rozrywkowe – Toruń Plaza, Suwałki Plaza oraz Galeria Leszno. Ich aktualna powierzchnia użytkowa to łącznie ponad 100 000 mkw.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział