Trei Real Estate pozyskuje 40 mln euro z Berlin Hyp

Trei Real Estate, podpisał umowę kredytową na kwotę 40 mln euro z berlińskim bankiem Berlin Hyp. Pozyskany kapitał dłużny zostanie przeznaczony na rozwój sieci Vendo Parków oraz dalszą realizację inwestycji mieszkaniowych.

Pozyskane przez dewelopera środki będą przekazane w dwóch transzach. Pierwszą z nich w wysokości 27,8 mln wypłacono w grudniu 2022 roku, a kolejne 12,2 mln euro zostanie udostępnione do grudnia 2023 roku. Zabezpieczeniem kredytu z pięcioletnim okresem zapadalności jest osiem polskich parków handlowych zrealizowanych pod marką Vendo Park.

R E K L A M A
Food Fyrtel

– Już po raz drugi udało nam się zabezpieczyć transgraniczny układ finansowania pomiędzy Niemcami a Polską, i to pomimo trudnej obecnie sytuacji na rynku. Była to nasza pierwsza transakcja finansowania z Berlin Hyp i chciałbym podkreślić, że bardzo doceniamy profesjonalny sposób, w jaki została ona przeprowadzona – mówi Matthias Schultz, CFO, Trei Real Estate.

Dzięki umowie finansowej z Berlin Hyp wskaźnik zadłużenia firmy wzrósł do 34 procent.

– W tym roku planujemy zaciągnąć kolejne kredyty, tak aby nasz wskaźnik LTV na koniec roku wynosił około  40 procent. W dłuższej perspektywie dążymy do osiągnięcia LTV na poziomie 50 procent – dodaje Matthias Schultz.

– Widzimy duży potencjał rodzimego rynku, a nasze obiekty cieszą się zainteresowaniem inwestorów wybierających produkty o niskim ryzyku inwestycyjnym. Umowa kredytowa z Berlin Hyp pomoże nam zintensyfikować tempo rozwoju i przyczyni się do umocnienia naszej pozycji w sektorze handlowym oraz mieszkaniowym w Polsce, – komentuje Paweł Gołuchowski, Członek Zarządu, Trei Real Estate Poland.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział