Newsletter SCF News
Dołącz do 6000 odbiorców!

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

Action na ścieżce zrównoważonego rozwoju włącza się do akcji miesiąc Fairtrade 

Action bierze udział w miesiącu Fairtrade, organizowanym przez organizację Fundację “Koalicja Sprawiedliwego Handlu – Fairtrade Polska. Jego celem jest promowanie idei polegającej na poprawie warunków życia i pracy blisko 2 mln rolników w ponad 70 krajach.

Miesiąc Fairtrade rozpoczął się oficjalnie w piątek, 12 maja 2023 roku. System certyfikacji etycznej Fairtrade jest najbardziej znany i cieszący się największym zaufaniem na świecie.  

Action w ramach realizacji kompleksowej strategii zrównoważonego rozwoju włącza się do akcji organizowanej przez Fundację „Koalicja Sprawiedliwego Handlu” – Fairtrade Polska. Tym samym zwraca uwagę na uczciwe ceny za oferowane produkty, a także etyczne praktyki handlowe. Porusza również istotne aspekty, takie jak sprawiedliwe płace, odpowiednie warunki socjalne oraz podnoszenie świadomości i wiedzy konsumentów. W tym roku Światowy Dzień Fairtrade przypada na sobotę, 13 maja.  

„Zapewnienie produktów powstałych zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju jest integralną częścią strategii biznesowej Action. Wierzymy, że mamy zasoby i możliwości, aby zapewnić naszym klientom produkty zrównoważone, które są dobrej jakości i mają możliwie najniższą cenę.” – wyjaśnia Sławomir Nitek, Dyrektor Generalny Action w Polsce.

„Kolejnym z naszych celów jest także edukacja konsumentów w kwestii podejmowania świadomych decyzji zakupowych. Chcemy, aby zrównoważony rozwój był zrozumiały dla każdego. Mowa tu jednocześnie o naszych klientach, ale także dostawcach i wszystkich podmiotach, z którymi współpracujemy.” – dodaje. 

Strategie odpowiedzialnego pozyskiwania surowców w Action są wdrażane poprzez certyfikację zewnętrzną z partnerami strategicznymi, takimi jak Fairtrade, FSC, czy Better Cotton. W Action 100% wyrobów kakaowych marki własnej jest produkowanych w ramach programu Fairtrade. W 2022 roku Action przekazało rolnikom uprawiającym kakao zrzeszonym w programie premię w wysokości 384 000 euro. Dzięki temu wsparciu hodowcy mogą między innymi sadzić drzewa zacieniające w celu ochrony roślin kakaowych, kupować nawozy, być szkoleni w zakresie dobrych praktyk rolniczych lub budować szkoły.  

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział