Newsletter SCF News
Dołącz do 6000 odbiorców!

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

Nowe Bielawy jeszcze większe. Drugi park handlowy właśnie debiutuje

Zakończyła się rozbudowa centrum handlowego Nowe Bielawy w Toruniu. Do użytku oddano dziś drugi park handlowy. Nowoczesny obiekt, który powstał w zaledwie 9 miesięcy, pomieścił 3 sklepy wielkopowierzchniowe – Sinsay, Maxi Zoo i Action.

Nowe Bielawy urosły i to znacznie. Mające 25 tys. m kw. i 70 najemców centrum handlowe zyskało właśnie kolejny park handlowy. Pierwszy tego typu obiekt, w którym znalazły się sklepy TEDi, Neonet i Komfort oddano do użytku w listopadzie 2022 r. Dziś natomiast na rynku zadebiutował bliźniaczy retail park. W nim także kupujący mogą znaleźć 3 wielkopowierzchniowe sklepy. Pod dachem obiektu ulokowały się: należąca do LPP SA marka odzieżowa Sinsay, sklep z artykułami dla zwierząt Maxi Zoo, a także holenderska sieć sklepów non-food Action.

– Otwarcie drugiego parku handlowego wieńczy intensywne prace budowlane, które objęły tereny przy Nowych Bielawach. W ich efekcie powstał nowoczesny kompleks convenience, na który składa się zmodernizowane w ostatnich latach centrum handlowe, a także 2 wolno stojące parki handlowe – mówi Barbara Wojdełko, CEO z Greenman Poland. – Dzięki tym inwestycjom nie tylko znacząco wzmocniliśmy tenant-mix Nowych Bielaw i pozycję obiektu na regionalnym rynku, ale przede wszystkim stworzyliśmy atrakcyjną konsumencko destynację, w której można zrobić wygodny shopping i szybkie codzienne zakupy – dodaje.

Nowy park handlowy znajduje się tylko kilka metrów od budynku centrum handlowego i powstałego w ubiegłym roku bliźniaczego parku. Umożliwia to zrobienie podczas jednego wypadu zakupów we wszystkich 3 obiektach. Wygodę zapewnia też 100 nowych miejsc postojowych, które powstały przy najnowszej inwestycji. – Rozbudowując Nowe Bielawy zależało nam na stworzeniu miejsca o przejrzystym layoucie, opartego na najnowszych trendach na rynku retail, ale zarazem przyjaznego lokalnej społeczności, w tym zwłaszcza rodzinom i ich potrzebom zakupowym – mówi Barbara Wojdełko. Ten kierunek docenili najemcy. Obiekt już w momencie ogłaszania budowy był w 100% skomercjalizowany.

Nowości nie brakuje również w lokalach najemców. LPP S.A., właściciel marki Sinsay, zdecydował się otworzyć w Nowych Bielawach najnowszy koncept handlowy oferujący poszerzony asortyment kolekcji dla całej rodziny. Atrakcyjną ofertę wprowadza też sieć sklepów dla zwierząt Maxi Zoo. Marka wiąże duże nadzieje związane z debiutem. – W Toruniu już znajduje się jeden sklep Maxi Zoo Polska. Dostrzegliśmy potencjał tego miasta, stąd decyzja o otwarciu kolejnej placówki. Tym razem w dynamicznie rozwijającej się części Torunia – Bielawach – mówi Grzegorz Kaprzyk, Dyrektor ds. Rozwoju w Maxi Zoo Polska.

– Nasz drugi sklep liczy ponad 500 m kw. powierzchni i został w całości zrealizowany w najnowszym formacie sieci, czyli 3.0. Wierzymy, że nowa lokalizacja będzie cieszyła się równie dużą popularnością i będzie często odwiedzana przez miłośników zwierząt. Zapraszamy opiekunów, a także ich pupili. – dodaje. Lokalnie dużym wydarzeniem jest też otwarcie Action, obecnie jednej z najpopularniejszych w Europie sieci dyskontów niespożywczych. W asortymencie sklepu klienci mogą znaleźć aż 6000 produktów w 14 różnych kategoriach.

– Siłą nowego parku handlowego, jak i wcześniejszej inwestycji, jest oferta – nowoczesna, profootfallowa i co charakterystyczne, wykraczająca poza ramy typowe dla formatów convenience. Jest to gwarantem udanego startu retail parku i jego rozwoju – mówi Barbara Wojdełko. Ale nie tylko tenant-mix wyróżnia obiekt, także podejście do ekologii.

Eko podejście do inwestycji

Centrum Nowe Bielawy za sprawą licznych inwestycji zostało dostosowane do aktualnych eko-standardów, co potwierdza ocena „excellent” w certyfikacji BREEAM-In-Use. Nowe parki handlowe również w swoim rozwoju mają stawiać na troskę o środowisko. – Na dachu oddanego dziś do użytku parku handlowego powstały panele fotowoltaiczne, dzięki którym zasilimy oświetlenie w częściach wspólnych. Takie rozwiązanie oparte na odnawialnych źródłach energii zapewni nam pewną niezależność energetyczną, a także zmniejszy ślad węglowy, co jest kluczowe w dobie wyzwań klimatycznych – zapowiada Barbara Wojdełko.

Po Toruniu pora na Łódź

Na tym jednak nie koniec inwestycji. W planach jest również rozbudowa centrum handlowego Nowa Górna w Łodzi, które w ubiegłym roku przeszło gruntowną modernizację, m.in. elewacji i strefy food court. W sąsiedztwie obiektu niebawem wyrosnąć ma park handlowy, który pomieści 4 sklepy wielkopowierzchniowe, w tym m.in. Sinsay, Maxi Zoo i KiK. – Nowa Górna to obiekt mający niezwykle silną pozycję rynkową, w 100% skomercjalizowany i idealnie wpisujący się w rosnącą popularność formatu convenience i trendu lokalności. To także centrum odważnie patrzące w przyszłość, mające ogromny potencjał. Dzięki planowanej inwestycji otwieramy kolejny etap jego rozwoju, jeszcze mocniej zaznaczając obecność na łódzkim rynku – mówi Barbara Wojdełko.

– W efekcie prac, podobnie jak w Nowych Bielawach, powstanie nowoczesny, komfortowy i będący blisko lokalnej społeczności hub handlowy, dający klientowi jeszcze więcej możliwości zakupowych. Jego największym atutem będzie oferta, która w całości oparta zostanie na atrakcyjnych konsumencko, doskonalone znanych markach, które dopełnią ofertę Nowej Górnej, ale też same w sobie stanowić będą przyciągającą klienta destynację – dodaje. Prace nad łódzkim parkiem handlowym mają zacząć się już w czerwcu tego roku.

Centrum Nowe Bielawy zlokalizowane jest we wschodniej części Torunia w pobliżu DK 15 i 80 oraz autostrady A1, niecałe 15 minut od Starego Miasta. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię 25 tys. m kw. GLA i liczy sobie 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Jysk, RTV Euro AGD, Douglas, home&you, Carry, Rossmann, Pepco i CCC. Zrealizowana w 2022 roku i 2023 roku rozbudowa obiektu, zaowocowała powstaniem 2 nowoczesnych parków handlowych. W ich ofercie znaleźć można sklepy: NEONET, Komfort, TEDi, Sinsay, Action i Maxi Zoo.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział