APSYS: Ikony Poznania by Posnania, czyli sztuka wychodzi na ulice

Na początku października, w Poznaniu przy Rondzie Śródka, pojawił się nowy mural. To Kalejdoskop poznańskich ikon – praca lokalnej artystki, Poli Augustynowicz, która zwyciężyła w konkursie dla młodych twórców Ikony Poznania by Posnania.
Poznań jest pełen ikonicznych miejsc, budynków i symboli. Chcąc podkreślić ich wyjątkowość, Posnania zorganizowała konkurs dla młodych twórców zachęcający do spojrzenia na ikony stolicy Wielkopolski z innej perspektywy. Jury wyłoniło zwyciężczynię konkursu – Polę Augustynowicz oraz wyróżniło 11 uczestników. Nagrodą główną był Ipad Pro oraz realizacja pracy w formie muralu przy Rondzie Śródka.
Apsys, zarządca Posnanii, prowadzi liczne działania adresowane do lokalnej społeczności. Tym razem chcieliśmy pokazać, że zamiłowanie do tradycji jest niezależne od upływającego czasu, zmieniają się tylko środki wyrazu. Dlatego zorganizowaliśmy konkurs na nowoczesną interpretację poznańskich ikon. Wystawa prac finalistów i mural są dostępne nie tylko dla naszych klientów, ale dla wszystkich, którzy odwiedzają nasze miasto. – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii.
Poznań to wyjątkowe miasto – jest pełne tradycji, a jednocześnie skupione na przyszłości i rozwoju. Dzięki świeżemu spojrzeniu twórczyń i twórców, ikony Poznania nabierają nowego znaczenia. Tłumaczy to Pola Augustynowicz, zwyciężczyni konkursu i autorka pracy “Kalejdoskop poznańskich ikon”: Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu własnej interpretacji ikon Poznania. Pomyślałam, że tymi symbolami powinnam się trochę pobawić, a inspiracją do zabawy stał się kalejdoskop. Tak powstała grafika, w której dostrzec można poznańskie koziołki, iglicę MTP, Most Jordana, rzekę, okrąglak czy rogale świętomarcińskie.
Gość wernisażu wystawy, Zastępca Dyrektorki Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania, Marcin Kostaszuk: Wystawa pozwala spojrzeć na Poznań oczami osób bardzo utalentowanych. W pracach możemy dostrzec z jednej strony symbole miasta, z drugiej – teraźniejszość, czyli sposób, w jaki graficzki i graficy interpretują ikony, które znamy na co dzień. Sam pomysł na wystawę jest niezwykle inspirujący, podobnie jak rozmowy z finalistami konkursu.
Prace finalistów, wraz z informacjami na temat ich twórczości dostępne są w Alei Komedy prowadzącej do Posnanii. Natomiast mural przedstawiający zwycięską pracę, widnieje na ścianie kamienicy przy Rondzie Śródka.
APSYS jest jednym z wiodących operatorów branży nieruchomości komercyjnych w Polsce i we Francji. Spółka realizuje działania w segmencie nieruchomości handlowych, projektach mixed-use, inwestycjach mieszkaniowych oraz w obszarze zarządzania powierzchniami biurowymi. Firma powstała w 1996 roku i działa jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości.
Apsys zawsze był firmą z wizją i ambicjami, by realizować unikalne projekty, tworzyć miejsca ikoniczne, znaczące, na stałe wpisujące się w tkankę miejską. Począwszy od 2022 r. w swojej działalności spółka kieruje się hasłem “Razem, inne miasto jest możliwe”. Apsys chce jeszcze mocniej i odpowiedzialniej wykorzystywać potencjał miast, wpływać na ich przemiany uwzględniając potrzeby środowiskowe, pobudzać rozwój społeczny i ekonomiczny, a ponadto wspólnie, w oparciu o dialog z interesariuszami, tworzyć komfortowe otoczenie dla ludzi.
Celem strategicznym firmy jest zmiana miast na lepsze i tworzenie wyjątkowych miejsc, dzięki którym życie wszystkich staje się piękniejsze.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy wszystkie działania, niezależnie od wielkości i lokalizacji poszczególnych nieruchomości, są dopasowane do potrzeb klienta. Do największych inwestycji firmy należą Manufaktura w Łodzi oraz Posnania w Poznaniu. APSYS Polska zarządza obecnie ponad 1 000 000 mkw. GLA w 19 obiektach handlowych zlokalizowanych w 15 największych miastach w kraju. Apsys prowadzi także inwestycję mieszkaniową – Solea Mieszkania przy Wyścigach na warszawskim Mokotowie.
Newsletter SCF News
Obserwuj rynek centrów handlowych
Dołącz do ponad 7000 czytelników i otrzymuj codzienny, bezpłatny newsletter