27 listopada Primark otworzył drzwi swojego najnowszego sklepu w Bydgoszczy, zlokalizowanego w Zielonych Arkadach. Primark zainwestował ponad 9 milionów euro w swój siódmy sklep w Polsce, udowadniając, że ma ambitne plany rozwoju biznesu w kraju. Powierzchnia nowego sklepu 3 200 mkw.
Otwarcie sklepu przyczyniło się do powstania ponad 150 nowych miejsc pracy, w tym na stanowiska asystenckie i kierownicze.
Nowy sklep Primark w Bydgoszczy zajmuje powierzchnię 3 200 mkw. powierzchni handlowej i jest zlokalizowany na dwóch piętrach. Oferuje najnowsze trendy i artykuły codziennego użytku w przystępnych cenach, w tym odzież damską, męską i dziecięcą, a także kosmetyki, artykuły codziennego użytku i artykuły gospodarstwa domowego, w tym nowe kolekcje jesienno-zimowe.
Wraz ze zbliżającym się okresem świątecznym, klienci mogą również spodziewać się szerokiej gamy prezentów i dekoracji. Aby zakupy były jeszcze bardziej komfortowe, w sklepie dostępnych będzie 15 kas samoobsługowych oraz tradycyjne kasy.
„Cieszę się, że mogę powitać klientów w naszym bydgoskim sklepie, który jest również naszą pierwszą lokalizacją na północy kraju. Jesteśmy bardzo dumni z tego, jak szybko Primark rozwija się w Polsce, a nasz siódmy sklep od momentu wejścia do kraju w 2020 roku jest tego najlepszym dowodem.
PARTNER PORTALU
Do tej pory otrzymaliśmy fantastyczne opinie od polskich klientów i jestem pewien, że bydgoszczanie pokochają to, co mamy do zaoferowania – od prezentów świątecznych i zimowych trendów po artykuły codziennego użytku, a wszystko to w przystępnych cenach. Serdecznie dziękuję również naszemu zespołowi, który tak ciężko pracował, aby uczynić to otwarcie wyjątkowym i zapewnić naszym klientom wspaniałe wrażenia zakupowe” – powiedział Maciej Podwojski, Head of CEE w Primark.
Europa Środkowo-Wschodnia pozostaje kluczowym regionem rozwoju dla Primark. W tym roku detalista otworzył swój pierwszy sklep na Węgrzech, zlokalizowany w centrum handlowym Arena Mall w Budapeszcie, trzeci sklep w Rumunii w Iulius Town w Timisoarze oraz drugi w Pradze.
W duchu ESG
Firma w tym tygodniu opublikowała także swój trzeci Raport z Postępów w zakresie Zrównoważonego Rozwoju i Etyki, który przedstawia działania podjęte przez markę w ciągu ostatniego roku w celu realizacji dziewięciu zobowiązań zawartych w strategii Primark Cares. Obecnie 66% ubrań sprzedawanych w Primark zawiera materiały pochodzące z recyklingu lub z bardziej zrównoważonych źródeł, w porównaniu z 55% w ubiegłym roku. Ponadto 57% bawełnianych ubrań sprzedanych w tym roku w Primark zawierało bawełnę organiczną, pochodzącą z recyklingu lub z Primark Cotton Project.
Newsletter SCF News
Obserwuj rynek centrów handlowych
Dołącz do ponad 7000 czytelników i otrzymuj codzienny, bezpłatny newsletter
Kluczowym osiągnięciem Primark jest obniżenie emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma odnotowała 1,9% redukcję całkowitej emisji dwutlenku węgla w całym łańcuchu wartości od 2019 r. i 11,6% spadek od ubiegłego roku. Detalista spodziewa się, że redukcja ta będzie się zmieniać w perspektywie krótkoterminowej wraz z rozwojem firmy.
Z 450. sklepami
Primark to międzynarodowy detalista odzieżowy zatrudniający ponad 80 000 pracowników w 17 krajach Europy i USA. Założony w Irlandii w 1969 r. pod marką Penneys, dąży do zapewnienia przystępnych cenowo wyborów dla każdego, od artykułów codziennego użytku po wyróżniającą się stylem odzież damską, męską i dziecięcą, jak również kosmetyki, artykuły wyposażenia domu i akcesoria.
Skupiając się na tworzeniu wyjątkowych doświadczeń w sklepach, Primark posiada obecnie 450 sklepów na całym świecie i nadal się rozwija.
Primark pracuje nad tym, aby bardziej zrównoważona moda była dostępna dla każdego dzięki strategii Primark Cares, wieloletniemu programowi, który ma na celu zapewnienie większej trwałości odzieży, ochrona życia na Ziemi i poprawa życia ludzi tworzących produkty Primark.
W ramach tych działań, Primark ogłosił dziewięć zobowiązań, które zamierza zrealizować do 2030 r. Obejmują one wytwarzanie wszystkich ubrań marki z materiałów pochodzących z recyklingu lub pozyskiwanych w sposób bardziej zrównoważony do 2030 r. Zmniejszenie śladu węglowego o połowę w całym łańcuchu wartości oraz dążenie do zapewnienia pracownikom łańcucha dostaw godziwej płacy.