LCP Properties z kolejnym parkiem handlowym w Radomiu
LCP Properties, będący częścią międzynarodowego kolektywu M Core, zakupił od Rock Capital funkcjonujący niespełna dwa lata park handlowy Rock Park Radom. Nieruchomość z łącznie 3.400 mkw. GLA, z sześcioma najemcami, jest w 100% wynajęta.
W najbliższym czasie park handlowy zostanie objęty programem rebrandingu LCP, oficjalnie trafiając pod markę M Park. Będzie to jednocześnie już drugi M Park w Radomiu.
LCP Properties jest wystawcą targów SCF 2025 Spring.
Zakupiony przez LCP park handlowy w Radomiu, zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Wandy Malczewskiej z ulicą Przytycką, w północno-zachodniej części miasta. Po planowanym rebrandingu, będzie to drugi M Park w mieście. Pierwszy M Park zlokalizowany jest w innej części miasta, przy ulicy Stanisława Żółkiewskiego. Funkcjonuje on z sukcesem od lat oferując w pełni wynajęte ponad 19.000 m kw. GLA z 20 najemcami.
Wśród najemców zakupionej nieruchomości są: Stokrotka, Pepco, Dealz, TEDi oraz Rossmann i sklep zoologiczny Kakadu. Dla odwiedzających park handlowy dostępny jest parking na 70 miejsc. W kontekście działań z zakresu szeroko rozumianego ESG, na parkingu parku handlowego dostępne są ładowarki elektryczne, dodatkowo LCP już niebawem będzie starało się o pozyskanie dla tej nieruchomości certyfikacji BREEAM na poziomie co najmniej Very Good.
„Od dłuższego czasu zapowiadaliśmy, że strategicznie zamierzamy poszerzać wielkość naszego portfela M Parków w Polsce poprzez projekty deweloperskie, jak również akwizycje gotowych projektów. Po kolejnych siedmiu ogłoszonych dewelopmentach przyszedł czas właśnie na zakup gotowego projektu.
Inwestycji Rock Capital w Radomiu przyglądaliśmy się od momentu jego otwarcia. To wyjątkowo dobrze zlokalizowana nieruchomość z odpowiednio zbalansowaną ofertą najemców, która idealnie pasuje do naszego portfela. Już niebawem zmieni ona nazwę na M Park Radom II. Dzięki temu zakupowi możemy aktualnie w mieście zaoferować łącznie niemal 23 tys. m kw. powierzchni handlowej” – skomentowała Katarzyna Szeleźnik, Acquisition & Leasing Director, LCP Properties w Polsce.
LCP Properties Poland wśród liderów rynku parków handlowych
LCP Properties posiada aktualnie w Polsce ponad 95 nieruchomości handlowych, biurowych oraz magazynowych. Na początku 2023 roku całkowita, łączna powierzchnia posiadanych przez firmę obiektów, przekroczyła 360 tys. m kw. a ich szacunkowa wartość osiągnęła 500 mln euro. LCP inwestuje długoterminowo, koncentrując się na stabilnym wzroście wartości nieruchomości poprzez aktywne zarządzanie i maksymalizacją zysków.
LCP Properties jest częścią M Core – grupy firm rodzinnych zarządzających nieruchomościami i inwestycjami o wysokiej rentowności, będącej jednym z największych właścicieli parków handlowych oraz tzw. centrów typu convenience w Wielkiej Brytanii i Polsce. Sztandarowym obiektem biznesowym LCP w Wielkiej Brytanii jest Pensnett Estate mieszczący się w Kingswinford. Park magazynowo-przemysłowy oraz ośrodek biznesowy rozlokowano na powierzchni 185 akrów (niemal 75 ha) i jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Stanowi siedzibę prawie 200 firm.
W ramach Grupy M Core
Grupa M Core skupia firmy inwestujące w nieruchomości i nimi zarządzające. W jej skład wchodzą podmioty z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Polski: LCP, Proudreed, Sheet Anchor i Evolve Estates. M Core bardzo starannie ocenia każdą okazję inwestycyjną, tworząc portfele wysokiej jakości obiektów magazynowo przemysłowych, handlowych i biurowych.
Grupa ma ponad 35-letnie doświadczenie w inwestowaniu na rynku nieruchomości komercyjnych oraz udokumentowane osiągnięcia w maksymalizacji wartości portfela. Główna siedziba M Core mieści się w Wielkiej Brytanii.
Newsletter SCF News
Obserwuj rynek centrów handlowych
Dołącz do ponad 7000 czytelników i otrzymuj codzienny, bezpłatny newsletter