komercjalizacja i zarządzanie centrami handlowymi
komercjalizacja i zarządzanie centrami handlowymi
[WYWIAD] Marcin Detko, dm: rozmowy na SCF są istotnym elementem procesu decyzyjnego

Targi SCF pozwalają nam planować rozwój, budować relacje z partnerami i umacniać obecność w lokalizacjach o realnym potencjale – w rozmowie z SCF News | Retailnet.pl mówi Marcin Detko, dyrektor obszaru ekspansji drogerii dm w Polsce.
W targach #scf2026spring sieć dm reprezentować będą: Marcin Detko, Head of Expansion, Ireneusz Myśliwiec, Expansion Manager, Krystian Essel – Expansion Manager, Adam Wojsa, Expansion Manager, Aleksandra Rogala, Expansion Manager, Frank Welle, Head of International Expansion.
Jakie są plany rozwoju sieci sprzedaży dm w roku 2026?
Konsekwentnie realizujemy strategię ekspansji, a jednocześnie wzmacniamy naszą obecność w codziennym życiu klientów. Widzimy, że marka dm zyskuje coraz większą rozpoznawalność, dotyczy to zarówno naszych sklepów stacjonarnych, jak i online, a klienci wracają do nas, wybierając drogerię, która odpowiada na potrzeby całych rodzin. Nadal będziemy inwestować w jakość doświadczenia zakupowego, rozwój marek własnych oraz personalizację oferty.
W tym roku chcemy otworzyć około 15 nowych drogerii dm – trzy otwarcia już za nami.
Ile lokalizacje docelowo chcielibyście mieć w Polsce?
Nie zdefiniowaliśmy sobie ostatecznej liczby sklepów, jaką chcemy osiągnąć w Polsce. W naszym modelu biznesowym priorytetem jest jakość, za którą stoi siła, nie ilość. Skala biznesu będzie łatwiejsza do osiągnięcia jeśli będziemy mocni w tych punktach sprzedaży, które już otworzyliśmy. Polska pozostaje dla dm rynkiem o kluczowym znaczeniu strategicznym, a dalszy rozwój będzie prowadzony w sposób stabilny i odpowiedzialny, z naciskiem na długofalowe budowanie wartości, a nie krótkoterminową ekspansję ilościową.
Jakie lokalizacje mają dla was kluczowe znaczenie?
Decyzje dotyczące lokalizacji niezmiennie podejmujemy w oparciu o potencjał handlowy danego miejsca, a nie wielkość miejscowości jako taką. Najchętniej wybieramy lokalizacje w parkach handlowych oraz centrach handlowych, w pobliżu operatorów spożywczych i z wygodnym parkingiem.
Zależy nam na tym, aby drogerie dm były możliwie jak najbliżej codziennych tras zakupowych klientów. Ważną rolę odgrywa dla nas także powierzchnia – utrzymanie jej na poziomie ok. 600 mkw. pozwala nam zachować odpowiednio wysoki standard wyposażenia sklepu, który gwarantuje najwyższą jakość doświadczenia zakupowego.
W perspektywie kolejnych lat będziemy rozwijać się dalej, zarówno w największych aglomeracjach, jak i w mniejszych ośrodkach. Na pewno będziemy też kontynuować strategię umacniania obecności w regionach, w których już funkcjonujemy, jednocześnie rozwijając się w nowych miastach.
Dlaczego dm jest obecne na targach #scf2026spring, co Wam to daje?
Targi SCF to dla nas kluczowa platforma dialogu z rynkiem nieruchomości komercyjnych. Dążąc do stabilnej ekspansji, chcemy umacniać relacje z obecnymi partnerami (właścicielami, zarządcami, deweloperami, doradcami) i nawiązywać nowe kontakty.
Targi umożliwiają bezpośrednie rozmowy, podsumowanie współpracy i planowanie kolejnych, wartościowych projektów w atrakcyjnych lokalizacjach. W drogeriach dm relacje traktujemy długofalowo. Stawiamy na rzetelność, transparentność i przewidywalność współpracy, zarówno w procesie negocjacyjnym, jak i w codziennym funkcjonowaniu sklepu w danym obiekcie.
Zależy nam na modelu partnerstwa, dialogu, w którym obie strony mają jasno określone cele i wspólnie pracują na ich realizację. Wierzymy, że sukces projektu handlowego jest zawsze efektem współdziałania silnego najemcy i świadomego właściciela nieruchomości. Naszym celem nie jest szybka ekspansja za wszelką cenę, lecz budowanie trwałej obecności w lokalizacjach o realnym potencjale handlowym. Dlatego rozmowy prowadzone podczas SCF są dla nas istotnym elementem procesu decyzyjnego, pozwalają lepiej rozumieć plany rozwoju obiektów, kierunki zmian na rynku oraz oczekiwania partnerów.
Chcemy być postrzegani jako stabilny, wiarygodny najemca, który wnosi do obiektu nie tylko rozpoznawalną markę, ale także przemyślany koncept sklepu i doświadczenie zakupowe cenione przez klientów. Targi udział w takich wydarzeniach jak SCF pomagają nam konsekwentnie realizować tę strategię, budując relacje oparte na zaufaniu i wspólnym dążeniu do obustronnego sukcesu.

Trwa rejestracja na SCF 2026 Spring!
24-25.03 Warszawa, Centrum Konferencyjne Legia


