Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Galeria Młociny stawia na kulturę i rozrywkę

Należąca do EPP i Echo Investment Galeria Młociny proponuje swoim klientom nie tylko wyjątkowe doświadczenia zakupowe, ale też wyselekcjonowaną ofertę kulturalno-rozrywkową. W warszawskim centrum otworzyła się galeria sztuki współczesnej ToTuart, w której można zarówno podziwiać prace artystów, jak też nabyć dzieła. Zabawę dla całej rodziny zapewnia natomiast Strefa Rozrywki, zlokalizowana na drugim piętrze galerii, w sąsiedztwie przestrzeni restauracyjnej.

Już od kilku lat można zauważyć trend przekształcania centrów handlowych w wielofunkcyjne obiekty, które oprócz oferty modowej, stawiają też na rozrywkę i rekreację. Coraz częściej galerie stają się nie tylko miejscem zakupów, ale też spędzania wolnego czasu. Badania pokazują, że Polakom brakowało dostępu do branży rozrywkowej w związku z obostrzeniami. Najwięcej respondentów (27%) wskazało, że po odmrożeniu gospodarki w pierwszej kolejności zorganizuje wyjazd do parku rozrywki z przyjaciółmi lub rodziną, a co piąty planuje wyjście do restauracji lub kawiarni . Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, Galeria Młociny poszerza swoją ofertę, dopasowując ją do potrzeb różnych grup klientów.

Galeria Młociny dla kolekcjonerów i amatorów sztuki

W warszawskim centrum na Bielanach otworzyła się właśnie galeria sztuki współczesnej ToTuart, prezentująca dzieła zarówno znanych twórców o ugruntowanej pozycji, jak i młodych, obiecujących artystów. Wśród nich są m.in. Zdzisław Beksiński, Edward Dwurnik, Oskar Zięta, Rafał Olbiński. W przestrzeni udostępniane są obrazy, rzeźby, ceramika, grafiki, rysunki oraz fotografie. Oprócz obcowania ze sztuką, można tu zasięgnąć porady artystycznego konsultanta i kupić wybrane prace. Galeria ToTuart oferuje także kompleksowe doradztwo w zakresie obrotu dziełami sztuki, specjalne programy współpracy z architektami i dekoratorami wnętrz czy produkcję upominków biznesowych. Najemca zajął lokal o powierzchni 252 mkw. na poziomie +1.

– W Galerii Młociny stawiamy na popularne marki oraz interesujące, pożądane przez odwiedzających nas gości koncepty. Tym bardziej cieszymy się, że do grona najemców dołączyła galeria ToTuart – jedyna po tej stronie Wisły. Mam nadzieję, że klienci docenią tę formę rozrywki, szczególnie, że kontakt ze sztuką pomyślnie wpływa na nasz rozwój i odbiór świata. Badania potwierdzają, że regularne wizyty w instytucjach kultury poprawiają samopoczucie, zmniejszają poziomu stresu, poszerzają wiedzę i skłaniają do refleksji – komentuje Kamila Kiersikowska, dyrektor Galerii Młociny.

mlociny-galeria-sztuki

Na drugim piętrze warszawskiego centrum otworzyła się także Strefa Rozrywki. Na powierzchni 336 mkw. odwiedzający znajdą najnowocześniejsze i najpopularniejsze automaty do gier np. wirtualne kręgle, koszykówkę, cymbergaja, Shot Western, Rainbow, które po zakończonej rozgrywce wydają bilety. Te można później wymienić na atrakcyjne nagrody, takie jak gadżety, zabawki, gry planszowe, sprzęt elektroniczny. Wizyta w Strefie Rozrywki to dobra zabawa dla całej rodziny – zarówno w przerwie między zakupami, jak i w ramach zwieńczenia spaceru po malowniczych Bielanach.

– Galeria Młociny – najnowocześniejszy obiekt handlowy w tej części stolicy – dopasowuje swoją ofertę do ewoluujących potrzeb klientów. Po miesiącach obostrzeń i zamknięcia branży rozrywkowej, kluczowy stał się powrót do normalności i aktywności sprzed pandemii, w tym zaspokajanie potrzeb społecznych, budowanie relacji z najbliższymi, spotkania w gronie przyjaciół. Otwarcie kolejnych lokali z ofertą kulturalno-rozrywkową wzmacnia pozycję Galerii Młociny jako miejsca spotkań i spędzania wolnego czasu przez mieszkańców stolicy, szczególnie z okolic Bielan – podsumowuje Adam Kłos, Asser Manager w EPP.

Tenant mix Galerii Młociny

Unikalny dobór najemców, największa strefa gastronomiczno-rozrywkowa w Polsce i nowatorsko zaprojektowane wnętrza czynią Galerię Młociny wyjątkową destynacją na handlowej mapie Warszawy. Ten wielofunkcyjny obiekt usytuowany na Bielanach, w pobliżu węzła komunikacyjnego obsługującego 24 miliony pasażerów rocznie, oferuje 85 000 mkw. powierzchni handlowej, która mieści ponad 200 sklepów i blisko 50 restauracji oraz kawiarni. Jest to też miejsce debiutu wielu marek modowych i konceptów gastronomicznych na rynku polskim.

Galerię Młociny wyróżnia nowatorskie podejście do projektowania miejsc spotkań, rozrywki i gastronomii. Przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa – zajmująca cały poziom +2 i połączona z zielonym ogrodem na dachu – została podzielona na różne strefy funkcjonalne. Hala Hutnik to bogata oferta gastronomiczna obejmująca zarówno znane, sieciowe restauracje, jak i lokalne i unikatowe koncepty. Architekci z renomowanego studia Broadway Malyan przenieśli na Bielany atmosferę przytulnych knajpek, ulicznej kuchni i swobodnego jedzenia na mieście, a także posiłków na świeżym powietrzu, wśród zieleni. To pierwszy tego typu koncept w Polsce. Ofertę Galerii Młociny uzupełniają wielosalowe kino wyposażone w fotele VIP, dwupoziomowy klub fitness Zdrofit, kręgielnia, centrum medyczne i miejsca zabaw dla dzieci.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Pierwsza zarządza nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiadała za proces deweloperski i najem.

EPP jest największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Portfel firmy obejmuje 32 projekty (25 handlowych, 6 biurowych oraz jeden wielofunkcyjny w trakcie planowania) o łącznej wartości ponad 2 mld euro i powierzchni najmu wynoszącej ponad milion mkw. Nieruchomości EPP są zlokalizowane w najbardziej atrakcyjnych polskich miastach o największym popycie konsumenckim i potencjale wzrostu.

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, Echo Investment angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje, jak Browary Warszawskie czy Fuzja w Łodzi. To miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego. Od 1996 roku Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowało już blisko 200 projektów o łącznej powierzchni 2 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Od 2019 roku głównymi akcjonariuszami Echo Investment S.A. są węgierski Wing IHC Zrt oraz partnerzy Griffin Real Estate.