Rejestracja na SCF 2023 Fall!
Dołącz do 1200 uczestników

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

Galeria Andrychów powitała pierwszych klientów

Wspólna inwestycja Acteeum Group i Equilis Europe to największy park handlowy otwarty w tym roku w Polsce. Oficjalna inauguracja kompleksu o powierzchni prawie 24 tys. mkw. do wynajęcia odbyła się 25 listopada.

W zasięgu oddziaływania Galerii Andrychów mieszka około 200 tysięcy klientów, na których czeka oferta najpopularniejszych marek międzynarodowych i polskich.

Galeria Andrychów znajduje się przy drodze krajowej 52, łączącej granicę z Czechami w Cieszynie z podkrakowskim Głogoczowem. Trzy budynki mieszczą łącznie 31 lokali handlowo-usługowych, w tym salony odzieżowe, obuwnicze i z akcesoriami, drogerie, sklepy ze sprzętem RTV AGD, salony meblowe, a także supermarket spożywczy oraz sklep budowlano-dekoracyjny.

W ceremonii uroczystego przecięcia wstęgi w Galerii Andrychów wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, inwestorów, generalnego wykonawcy, zarządcy oraz najemców obiektu. – Mam nadzieję, że Galeria Andrychów stanie się naszą handlową wizytówką. Dziś chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, jak ważne dla rozwoju miasta i gminy są handel i usługi – to nowe miejsca pracy, a także magnes gospodarczy dla innych inwestorów. Jeszcze 30 lat temu Andrychów był typowym miastem przemysłowym, ale staje się miejscem turystycznych atrakcji, usług, a teraz także handlu – powiedział podczas uroczystości otwarcia Tomasz Żak, Burmistrz Andrychowa.

Inwestycja Acteeum i Equilis

– Stworzyliśmy wygodne miejsce zakupów, dostępne na wyciagnięcie ręki, zaspokajające codzienne potrzeby mieszkańców miasta i regionu. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego projektu, a w szczególności naszym partnerom z Acteeum Group oraz najemcom. W czasach, w których branża handlowa musi radzić sobie z licznymi przeciwnościami losu, dzień taki jak dzisiejszy nabiera szczególnego wymiaru – powiedziała Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail w Equilis Europe.

– Z dumą oddajemy do użytku pierwszy, nowoczesny wielkopowierzchniowy obiekt handlowy w Andrychowie, a drugi skutecznie zrealizowany przez Acteeum razem z Equilis. Wspólnie dziękujemy władzom miasta za życzliwe wsparcie i profesjonalną obsługę inwestorską. O potencjale Galerii Andrychów świadczy fakt, że 100% jej powierzchni jest wynajęte. To prawdziwe handlowe serce Andrychowa i okolic – dodał Tomasz Szewczyk, partner zarządzający Acteeum Group.

– Z przyjemnością uczestniczymy dziś w oficjalnym otwarciu Galerii Andrychów. Cieszę się, że mieliśmy możliwość realizacji największego, oddanego w tym roku do użytku parku handlowego w Polsce i mam nadzieję, że inwestycja przyniesie Państwu wiele satysfakcji. Raz jeszcze dziękuję za współpracę wszystkim naszym partnerom. Dzięki Wam, powstał nie tylko budynek, ale także nowoczesne centrum handlowe – powiedziała Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu KARMAR S.A. – generalnego wykonawcy Galerii Andrychów.

31 najemców

Od 25 listopada w Galerii Andrychów działają sklepy: Smyk, House, Cropp, CCC, Pepco, Deichmann, KIK, salon jubilerski, Vision Express, Diverse, Sinsay, 4F, Dealz, Interoptyk, Tedi, Media Expert oraz KS SPORT. W najbliższych tygodniach planowane są otwarcia kolejnych lokali, w tym supermarketu Lidl, HEBE, Rossmann, Greenpoint, Martes Sport, Komfort, Q&Q, 50 Style, TXM, Orange, Jysk, Leroy Merlin, Empik oraz kantoru. Zarządcą Galerii Andrychów odpowiedzialnym za nadzór nad jej codziennym funkcjonowaniem jest firma MVGM.

Equilis w Polsce i 6 innych krajach

Equilis został założony przez Carla Mestdagh’a w 2006 roku jako firma deweloperska na belgijskim rynku nieruchomości komercyjnych. Obecnie firma realizuje różnorodne i wymagające projekty – od obiektów handlowych i mieszkalnych po biurowe, rewitalizacje, domy seniora, akademiki, a także miejsca rozrywki, przestrzenie kulturalne i publiczne oraz obiekty parkingowe. Equilis zrealizował do tej pory inwestycje komercyjne o łącznej powierzchni 314 651 mkw. oraz 1 542 lokale mieszkalne, a w budowie lub przygotowaniu posiada kolejne 137 144 mkw. powierzchni na wynajem i 3 344 mieszkania. Equilis realizuje wszystkie aspekty i zadania procesu inwestycyjnego, dywersyfikując swoje działania i poszerzając portfolio projektów na rynku europejskim. Aktualnie posiada oddziały w Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Polsce oraz Niemczech.

270000 GLA w dorobku Acteeum

Acteeum Group jest prywatną międzynarodową firmą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych oraz mieszkaniowych w Polsce, podejmującą się przeprowadzenia całego procesu deweloperskiego, od rozpoznania odpowiedniego terenu pod zabudowę, poprzez etap projektowania, budowy, komercjalizacji, aż po zarządzanie i sprzedaż obiektów. Podejście Acteeum do projektów bazuje na wieloletnim doświadczeniu i znajomości polskiego rynku oraz procesu deweloperskiego. Spółka jest partnerem biznesowym dużych firm instytucjonalnych, m.in. CBRE Global Investors, Immofinanz, NepiRockcastle, BPI, Equilis jak również współpracuje z inwestorami prywatnymi. Acteeum skupia się na budowie dużych kompleksów handlowych oraz obiektów z przeznaczeniem na cele mieszkaniowe. Realizacje Acteeum w ostatnich latach to ok. 270,000 mkw. GLA obiektów komercyjnych, obejmujących ponad 800 sklepów i lokali handlowych, a także ponad 700 mieszkań w projektach o łącznej powierzchni ponad 70,000 mkw. PUM. Acteeum posiada własne portfolio gruntów oraz negocjuje zakup kolejnych terenów pod budowę centrów handlowych, retail parków oraz na cele mieszkaniowe.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział