Zalando otworzy w Polsce dwa nowe centra logistyczne

Zalando wybuduje dwa nowe centra logistyczne, w których zatrudni ponad 4 tys. osób – podało Zalando w  Centra logistyczne powstaną w Bydgoszczy i okolicznej miejscowości Białe Błota. Centra będą obsługiwały klientów z Polski i pobliskich rynków.

Obecnie Zalando ma w Polsce trzy centra logistyczne. Teraz będzie ich pięć.

R E K L A M A

240 tys. m kw. nowej powierzchni

Centrum logistyczne w Bydgoszczy będzie posiadało łączną powierzchnię 140 tys. m kw. z uwzględnieniem obiektów biurowych. Docelowa liczba zatrudnionych w nim pracowników w to  3,5 tys. osób. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

Centrum logistyczne w Białych Błotach, będące już na etapie budowy, zajmie ponad 100 tys. m kw. i dostarczy dodatkową powierzchnię magazynową. Zatrudnienie w nim znajdzie ok. 800 pracowników. Jego otwarcie przewidziano na marzec 2022 roku.

Centra logistyczne w Bydgoszczy i Białych Błotach to kolejne inwestycje Zalando w Polsce po obiektach w Gryfinie, Olsztynku i Głuchowie (Łódź).

PARTNERZY PORTALU

Fact White Cat

46 milionów klientów na 23 rynkach

Zalando to platforma modowa i lifestyle’owa. Dostarcza pełen asortyment modowy do ponad 46 milionów klientów na 23 rynkach, oferując odzież, obuwie, akcesoria oraz produkty kosmetyczne.

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codzienny newsletter dla profesjonalistów rynku centrów handlowych