Rejestracja na SCF 2023 Fall!
Dołącz do 1200 uczestników

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

HalfPrice wchodzi do Słowacji

W Nitrze powstaje właśnie pierwszy słowacki sklep HalfPrice, w którym klienci znajdą szeroką gamę produktów znanych marek w bardzo atrakcyjnych cenach. Swoją działalność koncept off-price zacznie tam w kwietniu 2022 roku. Słowacja będzie już piątym zagranicznym rynkiem, na którym zadebiutuje należąca do Grupy CCC sieć. W osiem miesięcy po starcie HalfPrice, oprócz Polski, posiada sklepy także w Czechach, Austrii, Chorwacji i na Węgrzech. W grudniu wystartował także sklep online.

HalfPrice to nowoczesny koncept sklepów w kategorii off-price, który oferuje szeroki wybór produktów popularnych brandów w atrakcyjnych cenach. W różnorodnym asortymencie klienci znajdą: odzież, obuwie, akcesoria, kosmetyki, zabawki oraz wyposażenie i dodatki do domu.

Na kluczowych rynkach CEE

– Chcemy być na wszystkich kluczowych dla nas rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Intensywnie przygotowujemy się do otwarcia salonu w Nitrze, który będzie kolejnym sklepem HalfPrice poza granicami Polski. Zakładamy, że do 2025 roku połowa przychodów marki będzie pochodzić właśnie z rynków zagranicznych – mówi Adam Holewa, Prezes Zarządu HalfPrice.
Pierwszy słowacki HalfPrice będzie miał siedzibę w Galerii PROMENADA – Jego oferta zostanie dostosowana do preferencji mieszkańców Słowacji. Asortyment będzie uzupełniany na bieżąco, a kolekcje dostępne w krótkich seriach. Nasze dotychczasowe doświadczenia z ekspansji zagranicznej wskazują, że trafiliśmy w lukę na rynku sprzedaży w koncepcie off-price w regionie CEE i mamy okazję ją wypełnić – mówi Joanna Czyżewska, Wiceprezes Zarządu HalfPrice ds. Sprzedaży.

250 sklepów HalfPrice do 2025

Na Słowacji CCC posiada obecnie 54 sklepy stacjonarne. Do tej pory Grupa była obecna tam także w pięciu kanałach sprzedaży: sklepach stacjonarnych CCC, sklepie online eobuwie.pl (eobuv.sk), poprzez platformę online z modą premium MODIVO, sklep online ccc.eu oraz deezee.eu – To wszystko pokazuje, jak ogromne jest nasze doświadczenie na słowackim rynku. Biorąc pod uwagę asortyment HalfPrice, zakładamy, że ten szyld doskonale uzupełni naszą ofertę dla tamtejszych klientów i również w tym obszarze odniesiemy sukces – mówi Malwina Winter, Wiceprezes Zarządu HalfPrice ds. Zakupów.

Jako pierwszy poza granicami Polski wystartował sklep na Węgrzech. W drugiej połowie tego roku HalfPrice zadebiutował również w Austrii, Chorwacji i Czechach. W CEE działa już ponad 40 sklepów, a w ostatnich dniach w Polsce wystartowała również sprzedaż online. Strategia Grupy CCC zakłada otwarcie do 2025 roku ok. 250 salonów HalfPrice.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział