Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Womak: Rozbudowa CH Viktor w Gdańsku jeszcze w tym roku

Womak pod koniec 2022 roku rozpoczyna rozbudowę Centrum Handlowego Viktor w Gdańsku przy ulicy Myśliwskiej mimo wielu nadchodzących wyzwań. Obiekt położony jest w otoczeniu prężnie rozwijających się osiedli mieszkaniowych z łatwą i szybką komunikacją. Deweloper sukcesywnie podpisywał nowe umowy najmu, a także porozumienia z obecnymi najemcami, którzy w 2023 rozpoczną działalność na nowych, większych powierzchniach. 

Operatorem spożywczym w obiekcie jest sieć sklepów Biedronka, której powierzchnia przejdzie remodeling i ulegnie powiększeniu o blisko 300 m2. Zupełnie nowe powierzchnie najmu zyskają też m.in. salon optyczny Optyk Myśliwska, salon prasowy Inmedio, sklep mięsny Nes-Pro, kwiaciarnia. Ofertę obiektu typu „convenience” wzbogaci m.in. drogeria Rossmann, gdańska restauracja Rednek by Stah czy Garmażowe Love.  Niezmiennie klienci będą mogli również korzystać z cukierni i piekarni Konkol, apteki a także szerokiej oferty food trucków na specjalnie przygotowanej do tego powierzchni w otoczeniu sąsiadującego Stawu Wróbla.

– Chcemy stworzyć nowy, świeży tenant mix najemców, a także wykorzystać potencjał ciekawego otoczenia obiektu, które od lat stanowi miejsce spotkań i zakupów mieszkańców Moreny – mówi Anna Bielenda, Dyrektor Operacyjny w grupie Womak. Otwarcie obiektu po przebudowie planowane jest na drugą połowę 2023 roku. 

Rekalma Apsys
r e k l a m a

Kolejne projekty

Jednocześnie grupa Womak konsekwentnie pracuje nad drugim etapem obiektu handlowego SWOJA OLIMPIA, który to jest jedynym obiektem handlowym w południowo-wschodniej części Wrocławia.

– Z powodzeniem obserwujemy rosnącą liczbę klientów otwartego w maju tego roku pierwszego etapu – mówi Sebastian Moskal, Członek Zarządu w grupie Womak.

SWOJA  przyciąga coraz więcej klientów, którzy oczekują kompleksowej oferty usługowej, która odpowie na ich wszystkie potrzeby. To właśnie dlatego dużą powierzchnię w pierwszy etapie przeznaczyliśmy m.in. na centrum medyczne Sports Medic czy też przedszkole Leśne Zuchy. Przestrzeń ta ma niezwykle duży potencjał komercyjny, a także wpływ na poprawę życia nie tylko mieszkańców osiedla Olimpia Port, ale również klientów tranzytowych z okolicznych miejscowości.  

Aktualnie trwa komercjalizacja drugiego etapu SWOJEJ, który będzie składał się z trzech budynków i wzmocni ofertę całego kompleksu centrum handlowego. Ponadto, deweloper chce postawić mocny akcent dla strefy gastronomicznej. Będzie to miejsce nie tylko codziennych zakupów, ale także miejsce spędzania czasu wolnego i możliwości realizacji codziennych potrzeb.