Galeria Młociny wyróżniona tytułem Mecenasa Kultury

Działania Galerii Młociny na rzecz Bielan zostały docenione i wyróżnione tytułem Mecenasa Kultury. W sobotę 22 października podczas Bielańskiej Gali Kultury wyłonieni zostali laureaci nagród w siedmiu kategoriach.

Galeria Młociny od początku swojego istnienia angażuje się w działania na rzecz dzielnicy.

Galeria Młociny integralną częścią Bielan

W 2021 roku Galeria Młociny ufundowała nagrodę główną w konkursie na nazwę placu zabaw przy Stawach Brustmana, sfinansowała ogród edukacyjny przy Warszawskiej Szkole Podstawowej nr 369 w ramach realizowanego cyklicznie przez Dzielnicę Bielany projektu „Nasz ogród” oraz ufundowała zieloną przestrzeń do nowo powstałego ogrodu społecznościowego fundacji MALWA przy ul. Balcerzaka 2.

R E K L A M A

Galeria Młociny wpierała także bielański Dom Dziecka „Nasz Dom”, była sponsorem nagrody głównej w konkursie fotograficznym „Bielańskie Drzewo Roku” i sponsorem konkursu tanecznego „Taneczny Krąg”. Promowała również uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej JoseSong.

Dla Galerii Młociny istotną rolę odgrywa lokalne pochodzenie, które podkreśla. W tym celu powstały Dechy, czyli wydzielona część tarasu Galerii, na której odbywają się różne wydarzenia kulturalne. Bielańskie Dechy to historyczna warszawska potańcówka, która działała przed i chwilę po wojnie. Było to ważne miejsce spotkań, dlatego Galeria Młociny postanowiła je wskrzesić.

− Ta nagroda to dla nas wielkie wyróżnienie. Zależy nam na integralności z dzielnicą Bielany oraz wspieraniu lokalnych inicjatyw. Nie ustajemy w działaniach na rzecz szerzenia kultury w dzielnicy – mówi Kamila Kiersikowska, Dyrektor Galerii Młociny. – Galeria Młociny to więc nie tylko centrum handlowe, ale także ważne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy i Bielan.

PARTNERZY PORTALU

Fact White Cat

Bielański Mecenas Kultury

„Wyróżnienie Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st Warszawy w dziedzinie promocji działań kulturalnych oraz upowszechniania kultury w dzielnicy Bielany” to nagroda przyznawana osobom i podmiotom, które działają na rzecz kultury w dzielnicy Bielany. Galeria Młociny została uhonorowana tytułem Mecenasa Kultury za inicjatywy podejmowane na rzecz bielańskiej kultury.

85 tys. mkw. powierzchni handlowej

Unikalny dobór najemców, największa strefa gastronomiczno-rozrywkowa w Polsce i nowatorsko zaprojektowane wnętrza czynią Galerię Młociny wyjątkową destynacją na handlowej mapie Warszawy. Ten wielofunkcyjny obiekt usytuowany na Bielanach, w pobliżu węzła komunikacyjnego obsługującego 24 miliony pasażerów rocznie, oferuje 85 000 mkw. powierzchni handlowej, która mieści ponad 200 sklepów Jest to też miejsce debiutu wielu marek modowych i konceptów gastronomicznych na rynku polskim.

Galerię Młociny wyróżnia nowatorskie podejście do projektowania miejsc spotkań, rozrywki i gastronomii. Przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa – zajmująca cały poziom +2 i połączona z zielonym ogrodem na dachu – została podzielona na różne strefy funkcjonalne. Hala Hutnik to bogata oferta gastronomiczna obejmująca zarówno znane, sieciowe restauracje, jak i lokalne i unikatowe koncepty. Architekci z renomowanego studia Broadway Malyan przenieśli na Bielany atmosferę przytulnych knajpek, ulicznej kuchni i swobodnego jedzenia na mieście, a także posiłków na świeżym powietrzu, wśród zieleni. To pierwszy tego typu koncept w Polsce. Ofertę Galerii Młociny uzupełniają wielosalowe kino wyposażone w fotele VIP, dwupoziomowy klub fitness Zdrofit, kręgielnia, centrum medyczne i miejsca zabaw dla dzieci.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Pierwsza zarządza nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiadała za proces deweloperski i najem.

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codzienny newsletter dla profesjonalistów rynku centrów handlowych