Beatrice Bouchet, B&B HOTELS: Szukamy nieruchomości pod kątem otwarć naszych hoteli

Szukamy inwestorów – właścicieli nieruchomości, skłonnych dostosować obiekt do wymagań naszej sieci, a następnie nam go udostępnić na okres przynajmniej 10 lat. Celujemy nie tylko w stolice województw, lecz także w mniejsze destynacje, dysponujące wysokim potencjałem w zakresie turystyki biznesowej i/lub rekreacyjnej – mówi Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B HOTELS Polska. Sieć hoteli będzie partnerem gastronomicznym kwietniowej edycji targów SCF 2023 Spring.

W 2022 roku byli aktywni nie tylko podróżni, lecz także hotelarze, którzy domykali projekty sprzed pandemii i podejmowali nowe działania na rzecz swojego rozwoju. B&B HOTELS jest tego doskonałym przykładem.

R E K L A M A
Food Fyrtel

Nowe obiekty na mapie Polski

Mówiąc o 2022 roku w B&B HOTELS Polska, należy wspomnieć przede wszystkim o otwarciu dwóch nowych hoteli tej marki w naszym kraju. W maju pierwszych gości przyjął B&B HOTEL Lublin Centrum ze 130 pokojami. Już kilka miesięcy po rynkowym debiucie, obiekt otrzymał prestiżową nagrodę Profit Hotel Awards 2022 w kategorii hotel 1-2 gwiazdkowy. 

Niespełna miesiąc po otwarciu hotelu w Lublinie, rozpoczął działalność B&B HOTEL Poznań Old Town ze 156 pokojami, będący największym dotąd obiektem B&B HOTELS w Polsce.

Oba hotele, podobnie jak inne obiekty tej międzynarodowej sieci, wyróżniają się doskonałą lokalizacją oraz indywidualnym wystrojem wnętrz inspirowanym lokalną tradycją i architekturą.

Okrągła dziesiątka

Grupa B&B HOTELS wielokrotnie podkreślała, że Polska stanowi ważny kierunek w strategii jej rozwoju na najbliższe lata i krok po kroku podąża tym śladem. Komfortowe hotele B&B HOTELS znajdziemy już w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Krakowie, Nowym Targu, Rzeszowie, Lublinie oraz Poznaniu. Tym samym popularna sieć zakończyła 2022 rok z dziesięcioma hotelami w portfolio, oferującymi łącznie prawie 1200 pokoi. Już niebawem te liczby mogą ulec zmianie, bo B&B HOTELS ma w stosunku do Polski bardzo ambitne plany. 

Czas na Kielce

Jeszcze przed końcem 2022 roku sieć ogłosiła, że wkrótce zadebiutuje w kolejnym województwie – tym razem świętokrzyskim. Umożliwi jej to długoterminowa umowa najmu nieruchomości przy ul. Warszawskiej 19 w Kielcach, podpisana w listopadzie 2022 z DHC Projekt 1, spółką należącą do Aviato i Harvent Capital. Zgodnie z ustaleniami stron, wynajmujący aktualnie prowadzi w obiekcie prace remontowe, mające na celu modernizację hotelu i dostosowanie go do standardów i potrzeb sieci. Po ich ukończeniu w budynku swoje podwoje otworzy hotel B&B HOTEL Kielce Centrum.

Rozwój przez najem 

Warto zauważyć, że B&B HOTEL Poznań Old Town, a także planowany obiekt w Kielcach to owoce strategii B&B HOTELS Polska zapoczątkowanej w 2019 roku w Nowym Targu i Rzeszowie,koncentrującej się na rozwoju sieci poprzez najem nieruchomości.

– Rok 2022 był dla nas bardzo aktywny. Otworzyliśmy hotele w Lublinie i w Poznaniu, a także sfinalizowaliśmy umowę najmu, dzięki której już niebawem będziemy mogli zapewnić komfortowy nocleg w przystępnej cenie osobom podróżującym do Kielc – mówi Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B HOTELS Polska

– W 2023 roku nadal będziemy poszukiwać możliwości dalszego rozwoju z wykorzystaniem modelu opartego na długoterminowym najmie nieruchomości. Na mapie Polski wciąż jest wiele miast, w których chcielibyśmy zagościć z naszą marką. Szukamy inwestorów – właścicieli nieruchomości, skłonnych dostosować obiekt do wymagań naszej sieci, a następnie nam go udostępnić na okres przynajmniej 10 lat. Celujemy nie tylko w stolice województw, lecz także w mniejsze destynacje, dysponujące wysokim potencjałem w zakresie turystyki biznesowej i/lub rekreacyjnej – podsumowuje Beatrice Bouchet.

Kilkaset hoteli w Europie

Grupa B&B HOTELS to trzecia co do wielkości sieć hoteli we Francji, która powstała w 1990 roku. Hotele B&B należą do segmentu hoteli ekonomicznych, stawiających na jakość, doskonałą lokalizację, indywidualny design oraz profesjonalną i miłą obsługę. Sieć posiada obecnie (stan na styczeń 2023) hotele we Francji (375), w Niemczech (165), we Włoszech (59), w Hiszpanii (44), Portugalii (9), Szwajcarii (8), Austrii ii Belgii (po 7), Brazylii (6), w Słowenii (2) oraz w Czechach, Holandii i na Węgrzech (po 1).

Grupa B&B HOTELS rozwija się bardzo dynamicznie również w Polsce, gdzie działają już obiekty w Poznaniu (156 pokoi), w Warszawie (154), Łodzi (149), Wrocławiu (140), Krakowie (130), Lublinie (130), Katowicach (105), Toruniu (93) Nowym Targu (76), Rzeszowie (65).

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział